Słubice: 13 listopada 2019   |   Imieniny: Arkadia, Mikołaj, Stanisław
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Festiwal Nowej Sztuki lAbiRynT już po raz 20! Poznajcie jubileuszowy program
reklama
reklama

Festiwal Nowej Sztuki lAbiRynT już po raz 20! Poznajcie jubileuszowy program

Dokąd tym razem zaprowadzą nas kręte ścieżki Labiryntu? Jak zapewniają organizatorzy, będzie inspirująco, zaskakująco i wyjątkowo intensywnie. W końcu Festiwal Nowej Sztuki lAbiRynT świętuje 20 urodziny.

Labirynt Słubice
Na publiczność czeka około kilkadziesiąt rozmaitych wydarzeń

Impreza co roku przyciąga nad polsko-niemieckie pogranicze artystów i widzów z Europy i świata. Nie inaczej będzie i tym razem, w dniach od 18 do 20 października.

Różnorodność wydarzeń

- Przez 3 festiwalowe dni zobaczymy blisko 40 wystaw, 3 performance, odbędą się wykłady i projekcje filmów artystycznych. Wysłuchamy koncertu. Zobaczymy realizację artystów z wielu stron świata – wylicza Anna Panek-Kusz, kurator i jeden z „filarów” festiwalu.

W zakamarkach Labiryntu będzie można znaleźć przede wszystkim dzieła sztuki z zakresu fotografii i multimediów, ale również instalacje, grafiki i techniki własne. Swoje prace zaprezentują autorzy m.in. z Czech, Włoch, Rumunii, Słowacji, USA, Japonii i oczywiście Polski oraz Niemiec.

Spacery w nietypowych miejscach

Ale festiwal to nie tylko „oglądanie”, ale i „uczestniczenie”. - Artyści i publiczność wędrują wspólnie od wystawy do wystawy. W ten sposób tworzy się wielki, trzydniowy spacer z miejsca na miejsce – podkreśla A. Panek-Kusz.

A jakie to miejsca? Nie zawsze oczywiste jak np. galerie sztuki. Instalacje i wystawy potrafią zawędrować np. pod pustostany czy magazyny. Tradycyjnie jednak będą to miejsca po obu stronach Odry – w Słubicach i Frankfurcie.

Labirynt
A. Panek-Kusz zaprasza do poznania Labiryntu

Organizatorem festiwalu po stronie niemieckiej jest stowarzyszenie Słubfurt, a po stronie polskiej Galeria Okno, która działa przy Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

Poznaj lAbiRynT

Jesteście gotowi, aby wejść do Labiryntu? Najpierw zajrzyjcie na stronę www.labirynt.slubice.eu, gdzie znajdziecie szczegółowy program całego festiwalu.

Uroczysta inauguracja festiwalu odbędzie się 18 października o godz. 15:15 w SMOK-u. Wstęp na nią, podobnie jak na pozostałe wydarzenia, jest bezpłatny.

Portal Słubice24.pl objął festiwal patronatem medialnym. Nasz redakcyjny obiektyw będzie towarzyszył twórcom i gościom w artystycznej podróży.

labirynt 2019
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama