Słubice: 28 stycznia 2020   |   Imieniny: Walery, Radomir, Karol
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Służby sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Apel do mieszkańców
reklama
reklama

Służby sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Apel do mieszkańców

Temperatura nocami spada poniżej zera, przed nami jesień i zima. Taka pogoda jest szczególnie niebezpieczna dla osób bezdomnych, dlatego słubiccy policjanci i pracownicy innych instytucji odwiedzają te miejsca, w których mogą oni przebywać. I apelują do mieszkańców o pomoc.

bezdomny

Jesienno-zimowa pogoda bywa zagrożeniem dla osób bezdomnych. Dlatego jak co roku, słubiccy dzielnicowi i przedstawiciele instytucji pomocowych sprawdzają miejsca, w których mogą one przebywać.

Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, garaże, klatki schodowe i piwnice. Bezdomni, by się rozgrzać, często w takich miejscach rozpalają ogniska – a to bywa bardzo niebezpieczne.

Bardzo niebezpieczny jest również alkohol. – Osobom nietrzeźwym, znajdują się na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych grozi nawet utrata życia - podkreśla Magdalena Jankowska ze słubickiej komendy policji.

Dlatego tak ważne jest, żeby reagowały nie tylko służby, ale wszyscy ci, którzy zauważą człowieka w potrzebie. - Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie – przypomina M. Jankowska.

Jak należy postąpić, jeśli zauważymy kogoś leżącego na chodniku? Przede wszystkim nie przejść obojętnie. - Podejdź do osoby, zobacz czy oddycha, czy unosi się klatka piersiowa. Jeżeli jest przytomny, zapytaj czy potrzebuje pomocy. Nie bądźmy obojętni także wobec osób nietrzeźwych, a szczególnie tych znajdujących się pod znacznym działaniem alkoholu – mówi policjantka.

Na wychłodzenie narażone są również osoby starsze zwłaszcza te, które mieszkają samotnie. Warto od czasu do czasu zapukać do ich drzwi i spytać, czy wszystko w porządku.

Przypominamy - nr alarmowy to 112.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama