Słubice: 17 listopada 2019   |   Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
reklama
reklama

Uroczyste ślubowanie pierwszaków w SP3 (foto)

Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 3 popisowo zdały swój pierwszy szkolny egzamin – za nimi uroczyste pasowanie na ucznia. Przed nimi nowe wyzwania i obowiązki, którym z pewnością na pewno również sprostają.

Pasowanie na ucznia

- Uroczyście ślubujemy! – powtarzali uczniowie dwóch klas pierwszych SP3, którzy 4 października zostali oficjalnie przyjęci w poczet szkolnej społeczności. Bez wątpienia, dzień ślubowania to wyjątkowa data w życiu każdego ucznia klasy pierwszej.

Otuchy pierwszakom dodawała obecność na sali ich rodziców – którzy byli zapewne nie mniej przejęci uroczystością od swoich pociech. Świadkami uroczystego ślubowania byli także burmistrz Mariusz Olejniczak i przewodniczący rady miejskiej Grzegorz Cholewczyński.

Nieco stremowanych uczniów ciepłymi słowami powitała Monika Bugielska. Życzyła sukcesów, radości z przebywania w szkole oraz nawiązania takich znajomości, które przetrwają przez wiele lat… A także przypomniała o zasadach dobrego zachowania i właściwej postawie należnej pełnoprawnemu uczniowi.

To właśnie ona dokonała honorowego pasowania. Pierwszacy zgodnie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Wychowawczynie klas wręczyły swoim wychowankom pamiątkowe dyplomy.

Życzenia złożył pierwszakom M. Olejniczak. Odwołując się do własnych szkolnych przeżyć, gratulował im i życzył licznych sukcesów edukacyjnych. Uczniowie otrzymali również gratulacje od swojego starszego kolegi, który zapewnił pierwszaków o pomocy i wsparciu ze strony bardziej wprawionych w szkolnym życiu kolegów.

Uroczystość uświetnił zaprezentowany przez obie klasy program artystyczny, który przygotowały nauczycielki: Aleksandra Błaszczak i Dorota Bąbka.

Poniżej fotki z wydarzenia udostępnione naszej redakcji przez telewizję HTS Słubice.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama