Słubice: 24 stycznia 2020   |   Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Polsko-Niemiecki Dzień Informacji dla polskich pracowników
reklama
reklama

Polsko-Niemiecki Dzień Informacji dla polskich pracowników

Zawodowe Centrum Informacji we Frankfurcie nad Odrą zaprasza na Polsko-Niemiecki Dzień Informacji. Wydarzenie odbędzie się 16 października u naszych zachodnich sąsiadów.

dzien informacji

Praca za granicą to dla wielu Polaków bardzo interesująca opcja i dlatego też wielu pracodawców z Brandenburgii poszukuje pracowników w regionie przygranicznym.

Stąd pomysł na Polsko-Niemiecki Dzień Informacji. Podczas wydarzenia będzie można zapytać obecnych tam specjalistów i doradców o sprawy dotyczące rynku pracy w Niemczech. Odpowiedzi będą udzielane w języku polskim i niemieckim

Wydarzenie jest kierowane przede wszystkim do mieszkańców Polski, którzy poszukują pracy w Niemczech, jak również dla osób zatrudnionych już w Niemczech. Celem wydarzenia jest m.in. poznanie ofert pracy, wyjaśnienie prawnych zagadnień związanych z podejmowaniem pracy w Niemczech , uznanie świadectwa kwalifikacji zawodowych, wymagania dotyczące pisania CV, system społeczny i podatkowy w Niemczech.

Kto się zaprezentuje?

Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się już około 20 instytucji z obu stron Odry, m.in. Arbeitsagentur Frankfurt Oder, Jobcenter Frankfurt Oder, Jobcenter Märkisch-Oderland, Familienkasse, IQ Netzwerk Brandenburg, Deutsche Rentenversicherung, AOK, IHK Ostbrandenburg, Handwerkskammer Frankfurt Oder Region Ostbrandenburg, Enterprise Europe Network Berlin-Brandenburg, Dział Migracji przy Niemieckiej Federacji Związków Zawodowych, Pośrednictwo Pracy w Słubicach i Organizacja Wspierania Gospodarki Landu Brandenburg.

Pierwszy raz swoją ofertę przedstawią również Komunalne Centrum Inforacji we Frankfurcie nad Odrą, Frankfurcko – Słubickie Centrum Informacji, Polsko – Niemieckie Centrum Informacji Turystycznej we Frankfurcie nad Odrą i Pośrednictwo Pracy w Gorzowie Wielkopolskim.

Dlaczego warto przyjść?

Do udziału w targach zachęca Regina Gebhardt-Hille, doradca agencji pracy we Frankfurcie nad Odrą i organizatorka wydarzenia. - Na Polsko-Niemiecki Dzień Informacji zapraszamy wszystkich, którzy chcą podjąć lub podjęli się już pracy Niemczech. Praca za granicą wiąże się z wieloma nowymi regulacjami, przepisami, które właśnie chcemy wyjaśnić zainteresowanym. Dajemy szanse porozmawiać w tym zakresie z ekspertami, którzy udzielą kompetentnych informacji. To oszczędzi nam czasu w wielu urzędach - przekonuje.

Udział w Polsko-Niemieckim Dniu Informacji jest darmowy. Wcześniejsze zgłoszenie nie jest wymagane.

Organizatorzy polecają skorzystać z publicznych środków transportu, z uwagi na to, że parking przy budynku jest dość mały.

Kiedy i gdzie?
  • Środa, 16 października 2019
  • Godziny 14:00 – 17:00
  • Agentur für Arbeit Frankfurt (Oder), Berufsinformationszentrum (parter, na prawo)
  • Heinrich-von-Stephan-Str.2, 15230 Frankfurt nad Odrą
[ogłoszenie]
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama