Słubice: 24 stycznia 2020   |   Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
reklama
reklama

Czy twój dom ma numerek? Policja sprawdza oznaczenia

Policjanci rozpoczęli sprawdzanie, czy wszystkie domy są prawidłowo oznakowane. Przepisy mówią jasno: numer domu musi być widoczny – ma to ogromne znaczenie dla służb ratunkowych. Pierwszą karą za niedbalstwo jest upomnienie.

numerek dom

Każdy właściciel domu ma obowiązek dopilnować, aby jego budynek był właściwie oznaczony – miał tabliczkę z numerem w widocznym miejscu. Dobrze też, jeśli jest ona podświetlona. Dlaczego jest to takie ważne?

- Często zdarza się, że podczas zleconych w ramach numeru alarmowego interwencji, ze względu na brak tabliczki z numerem porządkowym lub niewłaściwe oznaczenie nieruchomości, zlokalizowanie miejsca interwencji jest utrudnione, a przede wszystkim wiąże się z wydłużeniem czasu dotarcia na miejsce – tłumaczy Magdalena Jankowska z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. Podkreśla, że jeśli nie ma oznaczenia budynku lub jest ono nieprawidłowe, służby tracą cenne minuty, które mogą uratować ludzkie życie.

policja numerki

Dlatego właśnie policjanci kontrolują posesje i sprawdzają, czy wszystkie budynki są właściwie oznaczone. Wywieszają też plakaty informacyjne. Wcześniej robili to już mundurowi z Cybinki, teraz zajęli się tym w Rzepinie, potem przyjdzie czas na pozostałe gminy.

Jak informuje policja, powody braków tabliczek z numerami są różne – czasami jest to po prostu niewiedza, a czasami zwykłe zaniedbanie. Co grozi za ich brak? Policjanci w przypadku stwierdzenia uchybień najpierw pouczają. Jeśli właściciele się nie poprawią, będą musieli liczyć się z surowszą karą – grzywny lub nagany.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama