Słubice: 6 grudnia 2019   |   Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna
reklama
reklama

Nowy plac Bohaterów oficjalnie otwarty (foto/wideo)

Plac zabaw, nowe ławki i nasadzenia, brukowane alejki i kolorowa fontanna – to najważniejsze elementy świeżo zmodernizowanego placu Bohaterów. 6 października odbyło się uroczyste otwarcie połączone z piknikiem zdrowotnym.

Plac Bohaterów

- Drodzy mieszkańcy. Ten plac jest dla was – mówił do licznie zgromadzonych mieszkańców burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak. Na uroczyste otwarcie przyszło wiele osób, ciekawych tego, jak wygląda plac po modernizacji. Wśród nich byli przedstawiciele lokalnych władz i instytucji, w tym starosta Leszek Bajon i członek zarządu województwa Marcin Jabłoński. Zaproszono także byłych burmistrzów - Tomasza Ciszewicza i Ryszarda Bodziackiego.

- Jest kozacko – rzucił krótko w naszą stronę jeden z jeżdżących na hulajnodze chłopców. – Wszystko wygląda pięknie. Choć nie jest idealnie równo, to można też i pojeździć na rolkach – mówiła jedna z kilku pań, które przyszły wypróbować nową nawierzchnię.

Z placu zabaw cieszyły się też dzieci i ich rodzice. – Tego brakowało w poprzednim parku. Są fajne urządzenia, bezpieczna nawierzchnia, ale obawiam się, że jest ich nieco za mało. Cieszmy się jednak z tego co jest – powiedział naszemu reporterowi jeden z rodziców.

Plac Bohaterów

Wielu z odwiedzających pytało o to, czy na placu będzie można organizować różnego rodzaju imprezy i wydarzenia. Jak przekonują przedstawiciele gminy, plac jest do nich przystosowany i dysponuje przestrzenią do zainstalowania mobilnej sceny.

Radości nie krył burmistrz, dla którego ta inwestycja to było oczko w głowie. – Gdy przypomnimy sobie, jak ten plac wyglądał rok temu, to radość jest ogromna. Mam poczucie, że są to dobrze wydane pieniądze – podkreślił burmistrz.

Apelował przy tym do mieszkańców o poszanowanie nowego miejsca i zdradził, że to… nie koniec zmian w tym miejscu. - Mam jeszcze pewien pomysł na ten plac. Będę o nim rozmawiał z radnymi – zapewnił.

Przypomnijmy, modernizacja placu kosztowała 4,3 mln zł. Autorem projektu jest architekt Łukasz Biernacki. Jego realizacją zajęła się spółka Eurokop Invest, która dość szybko uwinęła się z inwestycją. Termin jej realizacji był planowany na koniec listopada, ale wszystko udało się skończyć kilka tygodni wcześniej. Pierwszy, testowy rozruch podświetlanej fontanny prezentowaliśmy wam już na początku wrześniu – ZOBACZ.

Plac Bohaterów

Na żywo i bez ograniczeń można było ją zobaczyć także podczas niedzielnego otwarcia. Zanim jednak to nastąpiło o atrakcje dla gości zadbała grupa teatralna Locomotora z Krakowa oraz lokalni artyści, którzy przez kilka godzin raczyli publiczność swoimi występami.

Wydarzeniem towarzyszącym otwarciu placu był piknik prozdrowotny przygotowany przez załogę słubickiego szpitala. W specjalnie postawionym na tę okazję namiocie można było m.in. skorzystać z kursu pierwszej pomocy, poćwiczyć fitness czy posmakować zdrowych przekąsek.

Na otwarcie placu Bohaterów zajrzeliśmy także i my z naszym obiektywem. Poniżej relacja (fotki już są, filmik dołączymy niebawem).

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama