Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Statystyki mówią za siebie, rozwodów w Polsce z każdym rokiem przybywa. Zawsze jest to trudna decyzja do podjęcia przez małżonków, a często jeszcze temu towarzyszą spore emocje. Trzeba w sytuacji konfliktowej zachować trzeźwość myślenia i racjonalny sposób osądu sprawy. Sami nie zawsze jesteśmy wstanie sprostać wymaganiom, które się przed nami piętrzą, dlatego warto zasięgnąć porady adwokata.

prawnik rozwod

Zazwyczaj małżonkowie wyrażają chęć zamknięcia sprawy rozwodowej jak najszybciej. Mają świadomość, że szybkie uporanie się z procesem rozwodowym jest najlepszym rozwiązaniem w tak trudnej już dla nich sytuacji. Nie zawsze jednak jest to proste do przeprowadzenia w sposób ugodowy i dlatego warto udać się po poradę prawną do prawnika. Jeżeli zlecimy mu prowadzenie naszej sprawy, to wówczas on z naszego pełnomocnictwa złoży odpowiedni pozew w sądzie. Mamy wówczas wiadomość, że dokumentacja będzie pełna, a sąd nie będzie nas gnębił monitami o uzupełnienie braków formalnych.

Często, kiedy założyliśmy, że taki pozew złożymy sami, kończy to się wezwaniami do poprawek czy uzupełnień. Weryfikacja naszego pozwu, uzupełnianie informacji sprawia, że proces rozwodowy odsuwa się w czasie i to znacznie. Kiedy z pozwem występuje dobry adwokat, to jest on precyzyjny, a sąd nie ma zazwyczaj żadnych zastrzeżeń. W takim wypadku termin rozprawy rozwodowej ustalany jest w najbliższym możliwym terminie. Adwokat nie załatwi nam szybszego terminu rozprawy, bo nie taka jest jego rola, ale nie sprawi, że termin ten będzie odsuwany.

Na sali sądowej, kiedy emocje i zdenerwowanie są znacznie większe niż normalnie, a musimy stawić czoło naszemu małżonkowi, warto mieć przy sobie wsparcie w osobie adwokata. To obecność jego osoby pozwoli nam poczuć się bezpiecznie i to adwokat będzie nas reprezentował w kwestiach prawnych, na których się nie znamy. Jeśli chcesz znaleźć najlepszego adwokata i przeczytać interesujące artykuły z dziedziny prawa to odwiedź stronę https://polecprawnika.pl/.

Możemy zdecydować się na ustanowienie adwokata swoim pełnomocnikiem i wtedy nasz udział w rozprawie będzie tylko jednorazowy. Sąd niestety musi wezwać nas na przesłuchanie w celu późniejszego wydania wyroku. Jednak już kolejne rozprawy mogą się odbywać bez naszego udziału. To adwokat z naszym pełnomocnictwem będzie nas reprezentował na następnych posiedzeniach sądu, przedstawiał potrzebne dokumenty, przesłuchiwał świadków, składał wnioski istotne dla sprawy.

Na pewno w takiej sytuacji jest to niezwykle komfortowe, gdyż nie musimy być uczestnikami przykrej dla nas sprawy. Możemy zaoszczędzić sobie stresu i wszelkich negatywnych emocji związanych z rozwodem, a pomocą w tej materii będzie skorzystanie z porad adwokata.

[artykuł partnerski]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.