Słubice: 14 grudnia 2019   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Nowa nawierzchnia i chodnik na ul. Obozowej

Budujące się właśnie rondo na wylocie ul. Obozowej to nie jedyne zmiany jakie czekają nas w tym miejscu. Gmina dostała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na kolejny remont. Będzie nowa nawierzchnia, powstanie też chodnik.

obozow remont

Jak informuje słubicki magistrat, gmina wymieni nawierzchnię na ul. Obozowej na liczącym 751 metrów odcinku od skrzyżowania z ul. Sportową do budowanego właśnie ronda przy hotelu Horda. Powstanie też zupełnie nowy chodnik - od skrzyżowania ul. Obozowej z ul. Poziomkową do wspomnianego ronda.

- Na tę inwestycję pozyskaliśmy ponad 361 tys. zł z Funduszu Dróg Samorządowych - mówi burmistrz Mariusz Olejniczak, który odebrał dziś od wojewody Władysława Dajczaka symboliczny czek. To połowa potrzebnej kwota. Drugie tyle dołoży gmina z własnych środków.

Przetarg na przebudowę ul. Obozowej został już ogłoszony. Jeśli uda się szybko wyłonić wykonawcę, to inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze do końca listopada.

Dotacja przyznana Słubicom to część z 82 mln zł jakie trafią do lokalnych samorządów z Funduszu Dróg Samorządowych. Jak podaje Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wlkp, na zatwierdzonej przez premiera Mateusza Morawieckiego liście znalazły się 82 zadania (13 zadań powiatowych oraz 69 zadań gminnych).
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama