Słubice: 22 stycznia 2020   |   Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Więcej cienia dla Słubic? Mieszkańcy zbierają podpisy
reklama
reklama

Więcej cienia dla Słubic? Mieszkańcy zbierają podpisy

Grupa mieszkańców Słubic chce, aby w mieście było więcej drzew, a co za tym idzie przynoszącego ulgę w upalne dni cienia. Wnioskują do władz o zabezpieczenie na ten cel 200 tys. zł w gminnym budżecie. Petycję może podpisać każdy.

cien dobry

Betonowa dżungla i wysokie temperatury to niestety bolączka wielu współczesnych miast. - W Słubicach może być inaczej – przekonują przedstawiciele grupy „Cień Dobry Słubice”, która walczy o koncepcję zadrzewienia przestrzeni miejskiej.

Aktywiści chcą, aby włodarze miasta zabezpieczyli środki finansowe na coroczne nasadzenia dużych drzew alejowych i stałą opiekę dendrologiczną. Wyliczyli, że potrzeba na to 200 tys. złotych rocznie. Chodzi o duże, 4-5 metrowe drzewa.

- Naszym celem jest stworzenie zacienionych alei w głównych ciągach komunikacyjnych naszego miasta i walka z wszechobecną betonozą – przekonują.

Aby przekonać także radnych i burmistrza potrzebne jest im jednak większe poparcie. Stąd pomysł na petycję, którą następnie złożą w Urzędzie Miejskim w Słubicach. Podpisać ją może każdy, kto popiera ich pomysł. Wnioski czekają w barze Endrofina, klubie Prowincja oraz Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

Więcej o ich motywacji i uzasadnieniu takiego wydatku przeczytacie w specjalnym oświadczeniu, które przygotowała grupa „Cień Dobry Słubice”. ZOBACZ

Zapraszamy także na ich fanpage na Facebooku - KLIKNIJ.

Co sądzicie o takim pomyśle? Dajcie znać w komentarzach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama