Słubice: 17 listopada 2019   |   Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
reklama
reklama

Obchody Dnia Sybiraka w Słubicach

17 września, w rocznicę napaści sowieckiej na Polskę, przypada Światowy Dzień Sybiraka. Nie zapominają o nim również słubiczanie. Uroczystość odbędzie się pod Pomnikiem Pamięci Zesłanych na Sybir i Walczących o Wolną, Niepodległą Polskę.

Plac Sybiraków

Dzień Sybiraka jest obchodzony 17 września od 2013 roku. Sejm ustanawiając go oddał hołd wszystkim zesłańcom: tym, którzy zginęli, tym, którzy wrócili do Polski, tym, którzy wyemigrowali do innych części świata, jak i tym, którzy pozostali w miejscu zesłania i tam nie zapomnieli o swoim pochodzeniu.

Również w Słubicach członkowie Związku Sybiraków organizują obchody tego szczególnego dla nich dnia. Odbędą się one na Placu Sybiraków, pod znajdującym się tam Pomnikiem Pamięci Zesłanych na Sybir i Walczących o Wolną, Niepodległą Polskę.

Początek obchodów zaplanowano na godz. 11. W programie min. wprowadzenie pocztów sztandarowych, a także modlitwa w intencji Sybiraków. Prezes słubickiego koła Eugeniusz Jurczenko przedstawi krótki rys historyczny wydarzeń związanych z obchodami, głos zabiorą również przedstawiciele władzy samorządowej. Uroczystości pod pomnikiem zakończy składanie wiązanek i zapalenie zniczy.

Ostatnim punktem programu będzie msza św. w intencji Sybiraków w kościele NMP Królowej Polski. Początek o godz. 18:00.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama