Słubice: 16 października 2019   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama

Kto chce wymienić stary piec? Są na to dotacje

Do 20 września Urząd Miejski w Słubicach zbiera ankiety od osób, które są zainteresowane wymianą nieekologicznych pieców. Na ich podstawie gmina planuje starać się o dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

smog
Czy dzięki akcji wzrośnie jakość naszego powietrza?

Zgodnie z zasadami konkursu, który ogłosił zarząd województwa, samorządy mogą starać się o dofinansowanie na wymianę nieekologicznych pieców – które potem przekażą zainteresowanym mieszkańcom. Gminy mogą starać się o 1 mln zł (z wyjątkiem Gorzowa i Zielonej Góry, dla których przewidziano po 2 mln zł). Z tej puli jedna osoba może otrzymać maksymalnie 10 tys. zł.

W ramach konkursu możliwe będzie pozyskanie dofinansowania m.in. na: wymianę starych kotłów, pieców, urządzeń grzewczych na paliwa stałe, na inwestycje polegające na podłączeniu do sieci ciepłowniczej (jedynie w przypadku, gdy podłączenie to na danym obszarze jest uzasadnione ekonomicznie), podłączenie do sieci gazowej i instalacja indywidualnego źródła ogrzewania, instalację indywidualnego źródła ogrzewania zasilanego energią elektryczną, odnawialnymi źródłami energii lub olejem opałowym.

Wraz z ankietą trzeba złożyć oświadczenie, że zagwarantuje się środki własne, które wynoszą 20 proc. kosztów kwalifikowanych oraz pozostałe koszty niekwalifikowane niezbędne do realizacji zadania.

Ankieta jest dostępna w Urzędzie Miejskim (ul. Akademicka 1), w pokoju 203.

Można ją również pobrać z naszej strony, plik dostępny jest poniżej.

POBIERZ ANKIETĘ
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama