Słubice: 28 stycznia 2020   |   Imieniny: Walery, Radomir, Karol
reklama
reklama

Będą dzieciom leczyć zęby za darmo

Uczniowie szkół podstawowych ze Słubic, Golic i Kunowic będą mogli korzystać z bezpłatnej opieki stomatologa. Gmina zawarła w tej sprawie umowę ze słubicką firmą Al- Dentica prowadzoną przez stomatolog Beatę Piórkowską.

piorkowska umowa
O zęby uczniów zadba Beata Piórkowska (fot. UM Słubice)

Porozumienie zostało podpisane 10 września. Zapewnia uczniom bezpłatne leczenie zębów oraz m.in. lakowanie i lakierowanie oraz działania profilaktyczne. Wykonywane będą w gabinecie przy ul. Mickiewicza 9/1. Do szkół w Golicach i Kunowicach regularnie będzie przyjeżdżał Dentobus.

Obowiązek podpisania porozumienia dotyczącego finansowania opieki stomatologicznej ze środków publicznych nałożyła na gminę wchodząca w życie 12 września ustawa o opiece zdrowotnej nad uczniami.

Jedynym podmiotem w Słubicach, który ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, jest firma Al- Dentica prowadzona przez Beatę Piórkowską – dlatego to właśnie ona zajmie się leczeniem zębów uczniów gminnych szkół.

Porozumienie będzie obowiązywało przez rozpoczęty niedawno rok szkolny. Jego szczegóły rodzice poznają podczas zbliżających się zebrań w szkołach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama