Słubice: 29 stycznia 2020   |   Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon
reklama
reklama

Byli pogranicznicy będą protestować w Kostrzynie

To pierwsza tego typu manifestacja. Jej organizatorem jest Związek Emerytów i Rencistów Straży Granicznej. Byli pogranicznicy będą protestować obok przejścia granicznego w Kostrzynie nad Odrą – czyli przy granicy, której przez lata strzegli.

spotkanie dukaczewski_1
Byli pogranicznicy ze Słubic także wybierają się do Kostrzyna

Do Kostrzyna na manifestację mają przyjechać byli strażnicy graniczni z całej Polski, pojawią się również emeryci innych służb mundurowych. Wspólnie będą protestować przeciwko łamaniu praworządności, zwłaszcza w kontekście tzw. ustawy dezubekizacyjnej, na mocy której w 2016 r. zostały obniżone ich emerytury.

W manifestacji może wziąć udział każdy zainteresowany. Wiemy, że wybierają się na nią byli pogranicznicy ze Słubic. Swoją obecność zapowiedział też wicestarosta słubicki Rober Włodek, który wcześniej był współorganizatorem w Słubicach spotkań o podobnej tematyce. Organizatorzy do udziału w akcji zaprosili wielu znanych polityków i posłów (m.in. Andrzeja Rozenka oraz prof. Bogusława Liberadzkiego).

Protestujący nie będą blokować ruchu drogowego, jednak zapowiadają, że chcą być dobrze widoczni przez wszystkich, którzy będą przejeżdżać przez granicę.

W trakcie zgromadzenia będą również zbierane podpisy w dwóch sprawach: pod petycją do Przewodniczącej Komisji Europejskiej o skierowanie wspomnianej ustawy do Trybunału Sprawiedliwości UE w celu zbadania jej zgodności z unijnym prawem oraz pod petycją do prezes Trybunału Konstytucyjnego o przyspieszenie prac nad zapytaniem Sądu Okręgowego w Warszawie o zgodność tejże ustawy z konstytucją.

Protest rozpocznie się 21 września o godz. 10, na terenie przyległym do Twierdzy Kostrzyn, obok byłego drogowego przejścia granicznego w Kostrzynie nad Odrą.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama