Słubice: 29 stycznia 2020   |   Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon
reklama
reklama

Będzie nowy plac zabaw na Moskwie

Na nowe miejsce do zabaw czekały dzieci, ale także ich rodzice – i już niedługo się doczekają! W sąsiedztwie ulic Jagiełły i Konstytucji 3 Maja powstanie nowy plac zabaw i siłownia pod chmurką. Została już podpisana umowa, niedługo rozpocznie się wyłanianie wykonawcy.

umowa placzb

Rodzice apelowali o nowy plac zabaw dla swoich pociech już w 2016 roku. Pisali nawet w tej sprawie petycję do władz gminy (ZOBACZ).

Nowy plac zabaw w sąsiedztwie ulic Jagiełły i Konstytucji 3-go Maja powstanie w ramach projektu, którego realizatorami będą Uczniowski Klub Sportowy ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Lokalna Grupa Działania Zielona Dolina Odry i Warty, przy wsparciu gminy Słubice.

9 września w Urzędzie Miejskim w Słubicach odbyło się uroczyste podpisanie umowy. Swoje podpisy złożyli: wicemarszałek woj. lubuskiego Stanisław Tomczyszyn, dyrektor Departamentu PROW w Urzędzie Marszałkowskim Arkadiusz Dąbrowski oraz reprezentujące UKS Iga Majek i Hanna Wróbel.

Wartość tego projektu to 296 tys. zł. wiceprezes LGD Leonard Pietrow powiedział, że w ślad za podpisaną umową, lada moment ruszy procedura związana z wyborem wykonawcy. To oznacza, że nowy plac zabaw może powstać jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama