Słubice: 29 stycznia 2020   |   Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon
reklama
reklama

Stowarzyszenie po PROstu planuje przeprowadzkę

Szykują się spore zmiany! Stowarzyszenie po PROstu złożyło wniosek do burmistrza o to, żeby mogło przeprowadzić się do nowych pomieszczeń na poddaszu budynku przy ul. Szamarzewskiego. Jeśli wszystko dobrze pójdzie „na nowym” będą działać od października.

samarzew 1

O problemach lokalowych jakie doskwierają Stowarzyszeniu po PROstu wspominaliśmy na łamach portalu nie raz. Stowarzyszenie ma pomysł na rozwiązanie tych problemów – chce starać się o ziemię pod budowę własnej, wymarzonej siedziby (ZOBACZ). Jednak jest to zadanie, którego realizacja zajmie sporo czasu – a brak miejsca dokucza już teraz.

Dlatego pojawił się pomysł, aby zagospodarować poddasze jednego z gminnych budynków przy ul. Szamarzewskiego. To 15 pomieszczeń o łącznej powierzchni 300 mkw. Miałby tam mieścić się ośrodek terapii. 30 sierpnia przedstawiciele stowarzyszenia udali się na wizję lokalną i po krótkim namyśle podjęli decyzję o przeprowadzce.

- To decyzja rodziców podopiecznych stowarzyszenia. Jest to tymczasowe rozwiązanie problemu i nie oznacza, że rezygnujemy ze starań o własną siedzibę. Zanim to jednak następni będziemy mogli funkcjonować w pomieszczeniach przy ul. Szamarzewskiego, które są większe niż to, czym dysponujemy do tej pory – wyjaśnia Joanna Sierżant-Rekret, szefowa stowarzyszenia.

samarzew 2

10 września rodzice podopiecznych mają zaplanowane spotkanie z burmistrzem w tej sprawie. Same pomieszczenia wymagają niewielkiego remontu, gmina ma zająć się naprawą dachu. Mankamentem jest brak windy, co uniemożliwia dostanie się na poddasze osobom z niepełnosprawnościami. Po to, żeby nadal mogły korzystać z terapii i pomocy, stowarzyszenie pozostawi dotychczasową siedzibę przy ul. Kilińskiego, które są dostosowane do ich potrzeb. Zrezygnuje natomiast z pomieszczeń przy ul. Sienkiewicza.

- W przyszłości problem z dostępem do pomieszczeń pewnie zostanie jakoś rozwiązany, może przy pomocy podnośników, to się jeszcze okaże – mówi J. Sierżant-Rekret. Przyznaje, że zarówno ona, jak i rodzice dzieci korzystających ze wsparcia stowarzyszenia, są podekscytowani zmianami. – Urządzimy salki do terapii, porządne biuro, będziemy mieć dużo więcej miejsca – cieszy się prezes.

Wniosek o nowe pomieszczenia został złożony. Jeśli wszystko się uda, stowarzyszenie może zacząć działać w nowym miejscu już w październiku. Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama