Słubice: 14 grudnia 2019   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Dożynki w Drzecinie z polsko-niemieckim akcentem

Tradycyjne dożynki, ale z międzynarodowym akcentem organizuje gmina Słubice. 14 września w Drzecinie świętować będą wspólnie Niemcy i Polacy. Jak zapowiadają organizatorzy, atrakcji nie zabraknie.

Dożynki Drzecin

Impreza rozpocznie się już o godz. 12:00 od konkursu na najciekawszą rzeźbę z drewna (rozstrzygnięcie o godz. 17.40). O godz. 15.00 zaplanowano mszą dożynkową, a tuż po niej ulicami miejscowości przejdzie barwny korowód. Sam festyn, który będzie zlokalizowany przy świetlicy wiejskiej, rozpocznie się o godz. 16:00.

Co czeka w programie? M.in. występy artystyczne, animacje i konkursy, pokaz pszczelarski, przejażdżki konne, rozmaite warsztaty, w tym wyplatania wieńców dożynkowych czy strojenia owoców i warzyw. Nie zabraknie tradycyjnego grillowania i sportowych zmagań. Jedną z głównych atrakcji będzie prezentacja dawnej zagrody wiejskiej.

Będzie też okazja do spróbowania pszenno-żytniego chleba na zakwasie, przygotowanego przez Ryszarda Kapicę i wypiekanego w tradycyjnym, pamiętającym jeszcze przedwojenne czasy piecu. Swoją modelarską pasję budowania z zapałek zaprezentuje Grzegorz Trzmielewski i będzie nią próbować zarazić innych.

Dożynki Drzecin

Zwieńczenie dożynek będzie biesiada, która rozpocznie się o godz. 19:00.

Dla tych, którzy chcieliby dojechać do Drzecina na imprezę, organizatorzy przygotowali darmowe przejazdy autokarem. Odjazd z przystanku przy moście granicznym zaplanowano o godz. 14:30 oraz 15:30, natomiast powrót z Drzecina o godz. 21:00 i 22:00.

Dożynki są częścią projektu „Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Frankfurt nad Odrą & Słubice”.

Tak bylo rok temu - ZOBACZ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama