Słubice: 17 września 2019   |   Imieniny: Justyna, Narcyz, Franciszek
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Sposób na usprawnienie ruchu? Na drodze Słubice - Kunowice powstaną… ronda
reklama
reklama

Sposób na usprawnienie ruchu? Na drodze Słubice - Kunowice powstaną… ronda

Problemy z płynnością ruchu drogowego wokół Słubic były przedmiotem spotkania burmistrza Mariusza Olejniczaka z szefem Zarządu Dróg Wojewódzkich Pawłem Tonderem. Jednym ze sposób ma poprawę sytuacji ma być budowa… dwóch rond.

korek kunowice_137
Zakorkowana droga wojewódzka nr 137

Decyzja co do powstania pierwszego z nich już zapadła i niedługo ruszą roboty drogowe. Mowa o skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 137 z ul. Obozową, czyli słynną krzyżówkę przy Hotelu Horda, która często się korkuje.

- Ta inwestycja usprawni ruch i poprawi bezpieczeństwo. Gmina dawno o nią zabiegała – wyjaśnia rzecznik Urzędu Miejskiego w Słubicach Beata Bielecka. Bezpośrednim inwestorem jest tu Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Z efektów spotkania z dyrektorem tej instytucji (i jego zastępcą Grzegorzem Szulcem) jest zadowolony burmistrz M. Olejniczak, który swoim gościom przedstawił problemy z jakimi borykają się Słubice i wskazał, gdzie jeszcze można usprawnić ruch. Chodzi o skrzyżowanie drogi wojewódzkiej z ulicą Srebrną w Kunowicach.

- Dodatkowe rondo w tym miejscu nie tylko skomunikowałoby osiedle Widok i leżące po drugiej strony drogi osiedle Zielone Wzgórza z drogą wojewódzką, ale także wyhamowało ruch przy wjeździe do Kunowic od strony Słubic - podkreśla burmistrz.

Ustalenia z dzisiejszego spotkania są takie, że ZDW przygotuje wstępną dokumentację, która pozwoli rozeznać się w kosztach przygotowania projektu i zrealizowania takiej inwestycji. Gmina Słubice jest gotowa w nich partycypować. Była również rozmowa o budowie chodnika od ulicy Jeziornej do szkoły w Kunowicach. Tu także gmina deklaruje udział finansowy.

korek most_bg
Zakorkowany most to coraz bardziej powszechny widok

Rzeczniczkę burmistrza zapytaliśmy o ostatnie kłopoty na drogach wokół Słubic i kwestię obwodnicy. – To akurat nie było przedmiotem spotkania, bo budowa obwodnicy to kompetencja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Mogę jedynie zapewnić, że od początku kadencji burmistrz intensywnie działa w tym kierunku i dwukrotnie spotykał się w tej sprawie z dyrektorem zielonogórskiego oddziału GDDKiA Markiem Langerem – tłumaczy B. Bielecka.

Na ręce pani rzecznik przekazaliśmy również sugestie internautów o współpracy ze stroną niemiecką w zakresie kierowania ruchem w samym Frankfurcie. Chodzi głównie o skrzyżowanie tuż za mostem granicznym, które staje się wąskim gardłem w przypadku dużego natężenia ruchu z jakim ostatnio borykają się Słubice. Obiecała przyjrzeć się sprawie.

Do tematu korków i organizacji ruchu drogowego wokół Słubic będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama