Słubice: 28 stycznia 2020   |   Imieniny: Walery, Radomir, Karol
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Sposób na usprawnienie ruchu? Na drodze Słubice - Kunowice powstaną… ronda
reklama
reklama

Sposób na usprawnienie ruchu? Na drodze Słubice - Kunowice powstaną… ronda

Problemy z płynnością ruchu drogowego wokół Słubic były przedmiotem spotkania burmistrza Mariusza Olejniczaka z szefem Zarządu Dróg Wojewódzkich Pawłem Tonderem. Jednym ze sposób ma poprawę sytuacji ma być budowa… dwóch rond.

korek kunowice_137
Zakorkowana droga wojewódzka nr 137

Decyzja co do powstania pierwszego z nich już zapadła i niedługo ruszą roboty drogowe. Mowa o skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 137 z ul. Obozową, czyli słynną krzyżówkę przy Hotelu Horda, która często się korkuje.

- Ta inwestycja usprawni ruch i poprawi bezpieczeństwo. Gmina dawno o nią zabiegała – wyjaśnia rzecznik Urzędu Miejskiego w Słubicach Beata Bielecka. Bezpośrednim inwestorem jest tu Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Z efektów spotkania z dyrektorem tej instytucji (i jego zastępcą Grzegorzem Szulcem) jest zadowolony burmistrz M. Olejniczak, który swoim gościom przedstawił problemy z jakimi borykają się Słubice i wskazał, gdzie jeszcze można usprawnić ruch. Chodzi o skrzyżowanie drogi wojewódzkiej z ulicą Srebrną w Kunowicach.

- Dodatkowe rondo w tym miejscu nie tylko skomunikowałoby osiedle Widok i leżące po drugiej strony drogi osiedle Zielone Wzgórza z drogą wojewódzką, ale także wyhamowało ruch przy wjeździe do Kunowic od strony Słubic - podkreśla burmistrz.

Ustalenia z dzisiejszego spotkania są takie, że ZDW przygotuje wstępną dokumentację, która pozwoli rozeznać się w kosztach przygotowania projektu i zrealizowania takiej inwestycji. Gmina Słubice jest gotowa w nich partycypować. Była również rozmowa o budowie chodnika od ulicy Jeziornej do szkoły w Kunowicach. Tu także gmina deklaruje udział finansowy.

korek most_bg
Zakorkowany most to coraz bardziej powszechny widok

Rzeczniczkę burmistrza zapytaliśmy o ostatnie kłopoty na drogach wokół Słubic i kwestię obwodnicy. – To akurat nie było przedmiotem spotkania, bo budowa obwodnicy to kompetencja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Mogę jedynie zapewnić, że od początku kadencji burmistrz intensywnie działa w tym kierunku i dwukrotnie spotykał się w tej sprawie z dyrektorem zielonogórskiego oddziału GDDKiA Markiem Langerem – tłumaczy B. Bielecka.

Na ręce pani rzecznik przekazaliśmy również sugestie internautów o współpracy ze stroną niemiecką w zakresie kierowania ruchem w samym Frankfurcie. Chodzi głównie o skrzyżowanie tuż za mostem granicznym, które staje się wąskim gardłem w przypadku dużego natężenia ruchu z jakim ostatnio borykają się Słubice. Obiecała przyjrzeć się sprawie.

Do tematu korków i organizacji ruchu drogowego wokół Słubic będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama