Słubice: 17 września 2019   |   Imieniny: Justyna, Narcyz, Franciszek
reklama
reklama

Dziwne dźwięki ze strefy ekonomicznej - skąd pochodzą?

Od kilku tygodni mieszkańcy Kunowic i Słubic narzekają na dźwięk, który dociera do ich mieszkań i domów. Wg otrzymywanych przez nas sygnałów pochodzi on z rejonu pobliskiej strefy ekonomicznej. Co jest jego przyczyną?

strefa niebo
Strefa ekonomiczna pod Słubicami (fot. HTS Słubice)

Dźwięk jest mocno nieprzyjemny, ma niską częstotliwość i nasila się szczególnie w nocy – tak wynika z opisów przesyłanych nam przez internautów. I potrafi mocno dać w kość. – Nie idzie okna otworzyć, tylko buczy i buczy – pisze jeden z internautów. Inny narzeka, że „czuć go w kościach” nawet przy zamkniętych oknach.

Podobne skargi napłynęły także do telewizji HTS. Nasi dziennikarze postanowili wspólnie zająć się sprawą. Udało nam się wstępnie ustalić, co jest źródłem dźwięku – to urządzenia działające na terenie jednego z zakładów zlokalizowanych na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W tej sprawie będziemy się kontaktować z kierownictwem firmy. W międzyczasie reporterzy telewizji HTS dokonają nagrania próbek dźwięku.

Wspólnie zachęcamy mieszkańców do zgłaszania miejsc, w których wspomniany dźwięk jest słyszalny. Z naszych ustaleń wynika, że problem dotyczy praktycznie całych Kunowic i osiedla Zielone Wzgórza.

Zgłoszeń można dokonywać za pośrednictwem naszego profilu facebookowego – KLIKNIJ lub pisząc na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Można też zostawić info w komentarzu.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama