Słubice: 28 stycznia 2020   |   Imieniny: Walery, Radomir, Karol
reklama
reklama

Dziwne dźwięki ze strefy ekonomicznej - skąd pochodzą?

Od kilku tygodni mieszkańcy Kunowic i Słubic narzekają na dźwięk, który dociera do ich mieszkań i domów. Wg otrzymywanych przez nas sygnałów pochodzi on z rejonu pobliskiej strefy ekonomicznej. Co jest jego przyczyną?

strefa niebo
Strefa ekonomiczna pod Słubicami (fot. HTS Słubice)

Dźwięk jest mocno nieprzyjemny, ma niską częstotliwość i nasila się szczególnie w nocy – tak wynika z opisów przesyłanych nam przez internautów. I potrafi mocno dać w kość. – Nie idzie okna otworzyć, tylko buczy i buczy – pisze jeden z internautów. Inny narzeka, że „czuć go w kościach” nawet przy zamkniętych oknach.

Podobne skargi napłynęły także do telewizji HTS. Nasi dziennikarze postanowili wspólnie zająć się sprawą. Udało nam się wstępnie ustalić, co jest źródłem dźwięku – to urządzenia działające na terenie jednego z zakładów zlokalizowanych na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W tej sprawie będziemy się kontaktować z kierownictwem firmy. W międzyczasie reporterzy telewizji HTS dokonają nagrania próbek dźwięku.

Wspólnie zachęcamy mieszkańców do zgłaszania miejsc, w których wspomniany dźwięk jest słyszalny. Z naszych ustaleń wynika, że problem dotyczy praktycznie całych Kunowic i osiedla Zielone Wzgórza.

Zgłoszeń można dokonywać za pośrednictwem naszego profilu facebookowego – KLIKNIJ lub pisząc na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Można też zostawić info w komentarzu.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama