Słubice: 28 stycznia 2020   |   Imieniny: Walery, Radomir, Karol
reklama
reklama

Krzysiek walczy o życie po 2 wylewach. Wspólnie możemy mu pomóc

Kolejny słubiczanin potrzebuje pomocy w kosztownym i trudnym powrocie do zdrowia. Krzysiek przeszedł udar krwotoczny, a kiedy wydawało się, że już będzie dobrze – dostał kolejnego wylewu. Jest sparaliżowany, ale bardzo chce wrócić do zdrowia. Jego szansą jest rehabilitacja w jednym z najlepszych Centrum Rehabilitacji w Polsce.

rylko 1

Krzysiek Ryłko ma 36 lat. Wielu słubiczan kojarzy go z działalności społecznej i sportowej. W styczniu 2019 roku dostał udaru krwotocznego (wylewu krwi do mózgu), na skutek którego doznał niedowładu kończyn, w stanie krytycznym został przewieziony do Zielonej Góry. Przez 1,5 miesiąca przebywał na intensywnej terapii, był w śpiączce.

- Lekarze nie dawali nadziei na przeżycie. Jednak Krzysiek bardzo chciał żyć i udowodnił, że cuda się zdarzają. Jego stan neurologiczny polepszył się na tyle, że mógł zacząć rehabilitację – podkreślają organizatorzy zbiórki.

Krzysiek walczył o powrót do zdrowia i odzyskanie sprawności, nie poddawał się. Kolejny cios przyszedł, kiedy już miał wychodzić do domu. Dostał kolejnego wylewu, po którym trafił na OIOM. Obecnie może porozumiewać się tylko ruchami głowy i mimiką. Ma szansę na rozpoczęcia rehabilitacji w jednym z najlepszych Centrum Rehabilitacji w Polsce – na to jednak potrzebne są środki.

rylko 2

Całą historię jego choroby można przeczytać na stronie zrzutka.pl/zh25vb. Poprzez portal można również przelać pieniądze na rehabilitację. - Krzysiek przeszedł już długą, ciężką i wyczerpującą drogę oraz wiele wycierpiał, podcięto mu skrzydła, ale nadal chce walczyć i żyć - czytamy w opisie zbiórki.

Do pomocy Krzyśkowi przyłącza się również Fundacja Grupy Pomagamy. Planuje w najbliższym czasie zorganizować charytatywny turniej lub mecz piłkarski. Więcej szczegółów wkrótce.

Krzyśkowi można pomóc również wpłacając pieniądze na konto Fundacji Grupy Pomagamy: 42 1600 1462 1839 6034 6000 0001, z dopiskiem KRZYSIEK.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama