Słubice: 21 października 2019   |   Imieniny: Halki, Filipa, Przybysława
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Zmiany w przedszkolach! Czas pobytu dzieci zmierzą karty
reklama

Zmiany w przedszkolach! Czas pobytu dzieci zmierzą karty

Ważne zmiany czekają rodziców dzieci uczęszczających do przedszkoli samorządowych i żłobka. Od 1 września czasu pobytu maluchów w placówce będzie rejestrowany w nowy sposób. Pomogą w tym system elektroniczny i specjalne karty, które zostaną przekazane rodzicom.

punktualnik 1

Karty zbliżeniowe to najważniejszy element systemu elektronicznej ewidencji pobytu dziecka w przedszkolu. Nazywa się PUNKTUALNIK 2 i jego wprowadzenie jest związane w przepisami, które mówią o tym, że opiekunowie powinni płacić za faktyczny, a nie deklarowany czas pobytu dziecka (jak to było do tej pory).

W praktyce wygląda to tak, że przy wejściu do przedszkola opiekun przykłada kartę do specjalnego czytnika. Od tego momentu rozpoczyna się naliczanie czasu pobytu. Ponowne przyłożenie karty przy odbiorze dziecka kończy ten proces. Wszystko jest ewidencjonowane przez system komputerowy.

Jak będa naliczane opłaty? Przedszkola samorządowe są czynne 10 godzin. Zgodnie z uchwalą Rady Miejskiej w Słubicach 5 godzin pobytu dziecka jest bezpłatne, ale każda kolejna (rozpoczęta) godzina to koszt 1 zł. Do tego dochodzi 6 zł opłaty dziennej za wyżywienie. To składa się na całkowity koszt pobytu dziecka w przedszkolu, który jest wyliczany na koniec każdego miesiąca.

Nieco inaczej liczone jest w przypadku 6-latków, które realizują tzw. obowiązkowe przygotowanie przedszkolne. Niezależnie od ilości godzin pobyt takiego dziecka jest bezpłatny, a jedyny koszt stanowi ewentualne wyżywienie.

Jeszcze inny system opłat obowiązuje w żłobku. Tu rozliczana jest każda godzina pobytu dziecka, która kosztuje 2,25 zł. Koszt wyżywienia jest taki sam jak w przypadku przedszkoli i wynosi 6 zł dzienne.

punktualnik 2

Czytniki w przedszkolach i żłobku są już zainstalowane i przetestowane. Po odbiór kart oraz kodów PIN rodzice mogą zgłaszać się do placówek, gdzie będzie uczęszczać ich dziecko, w dniach 28-30 sierpnia w godzinach 8-15. Na każde dziecko przypadają dwie karty.

System zacznie obowiązywać od 1 września 2019 roku.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama