Słubice: 22 stycznia 2020   |   Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Poznaj biznesy z misją – ROPS wydał katalog społecznych przedsiębiorców w woj. lubuskim
reklama
reklama

Poznaj biznesy z misją – ROPS wydał katalog społecznych przedsiębiorców w woj. lubuskim

Podmioty ekonomii społecznej to takie firmy, które jednocześnie realizują cel społeczny – i na niego przeznaczają swój zysk. Każdy, kto kupuje od nich produkty i usługi pomaga im ten cel realizować. A jakie tego typu podmioty mamy w okolicy? ROPS wydał właśnie katalog branżowy prezentujący społecznych przedsiębiorców.

zywioly 2
W Słubicach działa m.in. spółdzielnia Żywioły

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze wydał specjalny katalog pt. „Lubuska Ekonomia Społeczna. Branżowy katalog podmiotów ekonomii społecznej”. Znajdują się w nim informacje o wszystkich podmiotach ekonomii społecznej, działających w województwie lubuskim. Przygotowała go spółdzielnia socjalna z Zielonej Góry – WeDo Studio.

- PES-y są to np. spółdzielnie socjalne, fundacje czy stowarzyszenia, które prowadzą działalność gospodarczą – wyjaśnia Magdalena Tokarska, prezes Fundacji na rzecz Collegium Polonicum. - Najważniejsza jest ich misja społeczna. Zyski przeznaczają na cele społeczne i zatrudniają osoby niepełnosprawne lub takie, które mają trudną sytuację życiową – dodaje.

To właśnie słubicka fundacja prowadzi Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, w ramach którego przyznaje dotacje na tworzenie takich podmiotów ekonomii społecznej. W Słubicach dzięki dotacjom powstała spółdzielnia socjalna Żywioły, w Radzikowie niedaleko Cybinki – Zagroda Leśna.

Do tej pory fundacja przyznała dotacje na 7 mln zł, dzięki czemu powstało niemal 200 miejsc pracy i 30 nowych spółdzielni. Cały czas trwa proces naboru – niedługo będą przyznawane kolejne dotacje.

Dlaczego warto korzystać z ich usług? - Mamy wtedy tę świadomość i satysfakcję, że wspieramy ważny cel. A wiele z nich to profesjonaliści, ich oferta nie jest gorsza jakościowo od innych firm z branży – przekonuje M. Tokarska.

Chcecie poznać bliżej społeczne przedsiębiorstwa z terenu woj. lubuskiego? Zapraszamy do pobrania katalogu.

ZOBACZ KATALOG - PES
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama