Słubice: 17 listopada 2019   |   Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
reklama
reklama

Nietrzeźwy weekend na drogach. Rekordzista z 3 promilami

Czterech pijanych kierowców, jeden pod wpływem narkotyków – to policyjny bilans minionego weekendu. Rekordzista miał blisko 3 promile. Dlatego policja wciąż przypomina i apeluje o rozwagę i o to, żeby nie wsiadać za kółko po alkoholu…

policja pijani

Podczas minionego weekendu słubiccy policjanci złapali aż czterech kierowców, którzy prowadzili samochody po alkoholu. Niechlubnym rekordzistą został 56-latek, który kierował Nissanem mając w organizmie blisko 3 promile.

Badanie na zawartość alkoholu u dwóch innych kierujących wykazało ponad 0,5 promila – co oznacza, że odpowiedzą przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Jeden odpowie za wykroczenie.

Również w ubiegły weekend w ręce straży granicznej wpadł 30-latek, który prowadził pod wpływem środków odurzających. Był nim obywatel Litwy. Pisaliśmy o nim  TUTAJ.

Policja zwraca uwagę na to, że wciąż trafiają się tacy, którzy siadają za kółko po spożyciu alkoholu i stwarzają realne zagrożenie na drogach. Dlatego po raz kolejny proszą o rozsądek na drodze.

- Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego – apelują mundurowi.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama