Słubice: 13 listopada 2019   |   Imieniny: Arkadia, Mikołaj, Stanisław
reklama
reklama

Wracał z Holandii pod wpływem marihuany

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na autostradzie A2 obywatela Litwy, który prowadził pod wpływem środków odurzających. Dodatkowy zapas marihuany miał w portfelu. Akurat wracał z Holandii do domu.

straz graniczna

Do zdarzenia doszło 27 lipca. Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku wytypowali do kontroli samochód osobowy na litewskich numerach rejestracyjnych, jadący autostradą A2. Kierowcą był 30-letni Litwin, który powiedział pogranicznikom, że wraca z Holandii do domu. Okazało się, że wiózł ze sobą coś więcej – w portfelu miał schowaną marihuanę.

- Cudzoziemiec oświadczył, że znaleziony przy nim susz jest wyłącznie przeznaczona na jego własny użytek – wyjaśnia Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Dodatkowo pogranicznicy przeprowadzili test na obecność substancji narkotycznej. Ten potwierdził, że mężczyzna jest pod wpływem marihuany.

Litwin został zatrzymany za posiadanie narkotyków i prowadzenie auta pod wpływem środków odurzających. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi słubicka policja. Mężczyźnie grożą kara grzywny i 3 lata więzienia.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama