Słubice: 12 grudnia 2019   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
reklama
reklama

W Górzycy powstaje Dom Dziennego Pobytu. Trwa nabór

W Słubicach funkcjonuje już dzienny dom opieki dla seniorów, a w Górzycy od września działać będzie podobna placówka, ale przeznaczona dla osób niesamodzielnych. Oba poprowadzi Fundacja na rzecz Collegium Polonicum. Jesienią ruszą również certyfikowane kursy na opiekuna osób starszych i asystenta osób niepełnosprawnych.

remont gorzyca

- Przed naszą fundacją nowe wyzwane. Otwieramy Dom Dziennego Pobytu dla osób niesamodzielnych, niekoniecznie seniorów. Mogą to być osoby niesamodzielne z różnych powodów, np. niepełnosprawności, samotności czy trudnej sytuacji życiowej – wyjaśnia Magdalena Tokarska, prezes Fundacji na rzecz Collegium Polonicum.

DDP powstaje w ramach większego projektu Opiekuńcze Skrzydła Powiatu, o którym nie raz mieliśmy okazję pisać. Dom będzie się mieścić w osobnym budynku, zlokalizowanym na terenie Kompleksu Sportowo Rehabilitacyjnego w Górzycy.

W pomieszczeniach właśnie trwa remont, ale ekipa remontowa szybko się uwija, aby zdążyć na uroczyste otwarcie, które zaplanowano 30 sierpnia. Dom rozpocznie działalność 1 września. Na chętnych czeka 20 miejsc.

- Dzięki dobrej współpracy z władzami samorządowymi Górzycy, czyli z wójtem Robertem Stolarskim i Gminnym Ośrodkiem Kultury z dyrektorką Małgorzatą Gniewczyńską na czele, udało się znaleźć doskonałe miejsce na ten dom właśnie w Górzycy. Co bardzo ważne dla podopiecznych, dzięki współpracy z GOK, będą oni mogli korzystać z wysokiej jakości sprzętu do fizjoterapii – mówi M. Tokarska.

remont gorzyca3

Podopieczni DDP będą mieć zapewnioną opiekę przez 8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu. M. Tokarska wyjaśnia, że oprócz zajęć rehabilitacyjnych i usprawniających, będą można miło i ciekawie spędzać czas np. na wspólnych zajęciach z rękodzieła czy gotowaniu we wspólnej kuchni.

W ramach tego samego projektu na jesień fundacja uruchomi również dwa certyfikowane kursy: opiekuna osób starszych i asystenta osób niepełnosprawnych.

Fundacja przyjmuje zgłoszenia - zarówno na oba kursy, jak i do Domu Dziennego Pobytu w Górzycy. Więcej informacji w biurze Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, I piętro biblioteki COP, ul. T. Kościuszki 1 lub tel. 61 82 96 878.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama