Słubice: 22 listopada 2019   |   Imieniny: Cecylia, Jonatan, Stefan
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Uczniowie ze Starościna popierają strajk Ingi Zasowskiej
reklama
reklama

Uczniowie ze Starościna popierają strajk Ingi Zasowskiej

Uczniom Technikum Leśnego ze Starościna nie jest obojętna przyszłość naszej planety i zmiany klimatyczne. Napisali otwarty list, w którym popierają protest Ingi Zasowskiej i zachęcają do wspólnego działania na rzecz ochrony przyrody.

inga protest

Inga Zasowska to 13-latka z Grodziska Mazowieckiego, która od początku wakacji co piątek pojawia się przed sejmem. Jest to jej Wakacyjny Strajk Klimatyczny, którym chce zwrócić uwagę rządzących i przechodniów na to, aby więcej czasu poświęcić na działania dla klimatu. Bo, jak mówi, nie zostało nam wiele czasu.

Młoda Polka zainspirowała się 15-letnią szwedzką aktywistką klimatyczną Gretą Thunberg, która podróżuje po całym świecie i apeluje do decydentów, aby zadbali o kwestie związane z ochroną naszego klimatu.

Zarówno ona, jak i jej rówieśnicy, którzy przyłączyli się do protestu, podkreślają, że walczą o swoją przyszłość. Są zdesperowani, ponieważ uważają, że grozi nam najczarniejszy scenariusz. Jeśli nie uda się zredukować obecnej emisji gazów cieplarnianych przynajmniej o 45 proc. do 2030 roku, to ziemię czeka katastrofa. Dlatego ich zdaniem, muszą zapaść ponadpartyjne porozumienia, które będą wiązały polityków poszczególnych kadencji na kilkanaście lat.

Uczniowie z Technikum Leśnego ze Starościna skierowali do Ingi Zasowskiej list otwarty. Piszą w nim, że są pod ogromnym wrażeniem jej protestu i chcieliby jej w nim jakoś pomóc.

- Nasza propozycja jest prosta. Wszyscy weźmy odpowiedzialność za świat i nie oglądajmy się na innych. Wszyscy czyńmy dobro dla świata – piszą uczniowie ze Starościna. A jak? Proponują m.in. wspólne sadzenie drzew. Szczegóły w liście.

ZOBACZ LIST

Więcej o działaniach Ingi Zasowskiej można poczytać TUTAJ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama