Słubice: 26 stycznia 2020   |   Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Ogródek seniorów po zniszczeniach... jeszcze piękniejszy!
reklama
reklama

Ogródek seniorów po zniszczeniach... jeszcze piękniejszy!

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło… Ogródek przy Dziennym Domu Senior+ został jakiś czas temu poważnie zniszczony, ale już wygląda dużo lepiej. Kilka osób odpowiedziało na apel seniorów, przekazało im rośliny i ziemię.

seniorzy pomoc

- Nie mamy słów...ale tym razem z radości! Wiedzieliśmy, że na mieszkańców Słubic zawsze można liczyć! – mówią zgodnie seniorzy z Dziennego Domu Senior+. Przypomnijmy, 11 lipca mały chłopiec (policja nadal ustala jego tożsamość) powyrywał sporo roślin w ich ogródku, zniszczył kwiaty w skrzynkach (ZOBACZ )

Seniorzy nie chcieli się poddawać. Zaapelowali do wszystkich ludzi z dobrymi sercami o pomoc w odbudowie i upiększeniu ogródka, który w całości powstał jako „czyn społeczny”. Również redakcja naszego portalu pomogła nagłośnić ich apel (ZOBACZ).

Odzew pojawił się bardzo szybko! Już dzień po ogłoszeniu apelu pod budynkiem zaparkował pierwszy darczyńca, Grzegorz Samulski z Cybinki i z auta wyjął kilka dorodnych sadzonek. W kolejnych dniach pojawiły się następne osoby. Eliza Magdalena Loba z mamą przywiozły mnóstwo kwiatów - nie tyko ze swoich ogródków, do podzielenia się roślinami namówiły też swoich sąsiadów. Dodatkowo kupiły worki z ziemią i nawóz. Kolejne kwiaty i ziemię przekazała Katarzyna Wołczek.

Seniorzy od razu wzięli się do pracy. - Chcieliśmy, żeby w taką pogodę rośliny znalazły się w ziemi jak najszybciej – mówili. Cieszą się z tego, że ich ogród pięknieje. I że spotkało ich więcej dobrego niż złego – bo jest jeszcze ładniej niż było.

Jeśli ktoś chce pomóc seniorom, nadal może to zrobić. Kontakt najlepiej przez profil facebookowy - KLIKNIJ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama