Słubice: 16 października 2019   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama

Słubice i Frankfurt razem na Pol’and’Rock Festival

Podobnie jak w zeszłym roku, oba miasta przygotowują wspólną strefę podczas Pol’and’Rock Festival – Playground Europe. Będą opowiadać o Słubicach i Frankfurcie przy pomocy teatru, sportu i sztuki.

polandrock 1
Słubice i Frankfurt ponownie zagoszczą na Pol’and’Rock Festival

Playground Europe stanie niedaleko Akademii Sztuk Przepięknych, która jest integralną częścią festiwalu. Cała impreza odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą od 1 do 3 sierpnia. Trzy festiwalowe dni będą wypełnione różnymi aktywnościami, których wspólnym celem jest przybliżanie uczestnikom festiwalu idei dwumiasta - Słubic i Frankfurtu.

- Playground Europe ma być miejscem polsko-niemieckiego współistnienia, zachęcającym do aktywnego działania, udostępniającym kreatywną przestrzeń. W dwumieście istnieje polsko-niemiecka wspólnota, a Europy doświadczamy tu każdego dnia. Właśnie takie odczucie chcemy przekazać gościom – informuje Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji, organizator akcji. Wraz z nimi wydarzenie współorganizują: Europejski Uniwersytet Viadrina, gmina Słubice oraz wielu podmiotów i organizacji z obu miast.

polandrock 6
Tak było rok temu w słubicko-frankfurckiej strefie

Program składa się z ponad 20 wydarzeń, które będą ulokowane w 10 namiotach. Całość będzie podzielona na kilka obszarów tematycznych: wiedza i kształcenie, teatr i performance, kreatywność, społeczeństwo i media, sport.

Kogo zobaczymy w akcji? Swój udział zapowiedzieli m.in. tancerze ze Studia Tańca Bohema, artyści ze stowarzyszenia Art Garage, Wolne Radio Obywatelskie Słubfurt, Młodzieżowe Centrum Kariery OHP, Izba Rzemieślnicza z Frankfurtu, grupa cyrkowa FUN-atycy.

Wstęp oczywiście jest wolny dla wszystkich zainteresowanych.

ZOBACZ PROGRAM
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama