Słubice: 26 stycznia 2020   |   Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
reklama
reklama

Plac Bohaterów po nowemu

Koniec remontu Placu Bohaterów coraz bliżej. I coraz bardziej widać, co powstanie na nowym placu. Właśnie robi się kolorowy – a to za sprawą nowego placu zabaw.

plac nowy_1

Na placu wiele się dzieje, a mieszkańcy z ciekawością zaglądają za ogrodzenie. Pojawił się tak oczekiwany przez wielu rodziców plac zabaw dla dzieci. Urządzenia są zamontowane na syntetycznej nawierzchni, która będzie amortyzować ewentualne upadki. Obok staną siedziska – na nowym placu miejsc do siedzenia ma być sporo, bo ok. 60.

Wizytę na placu budowy złożyli niedawno burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak i skarbnik Rafał Dydak. - Cieszę się, że prace idą zgodnie z harmonogramem i jesienią będziemy mogli udostępnić mieszkańcom ten plac, który po przebudowie stanie się atrakcyjnym miejscem do wypoczynku – powiedział M. Olejniczak.

plac nowy_2

Wielu naszych czytelników pytało o scenę. Na placu nie będzie jej w formie stałej, ale zostanie przygotowane miejsce pod scenę mobilną, tak aby możliwe było urządzanie w tym miejscu rozmaitych imprez czy koncertów. Powoli powstaje również fontanna. Nie zapomniano o roślinach – przy nowych alejkach dosadzane są kolejne krzewy.

Inwestycję prowadzi słubicka firma Eurokop Invest, jej wartość to 4,3 mln zł. Prace rozpoczęły się na początku roku. Zgodnie z umową, mają zakończyć do końca listopada, ale jest szansa, że plac będzie gotowy szybciej.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama