Słubice: 23 października 2019   |   Imieniny: Marty, Marcina, Rafała
reklama
reklama

Hanza dla najmłodszych - co, gdzie, kiedy?

Jakie atrakcje będą czekać na najmłodszych mieszkańców Słubic i Frankfurtu podczas Miejskiego Święta Hanzy? Sprawdziliśmy, co i kiedy będzie się działo – po obu stronach mostu.

Hanza

W tegorocznym programie Miejskiego Święta Hanzy nie zabrakło propozycji przygotowanych specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży. Gdzie i kiedy znajdą coś dla siebie?

Kosmiczne animacje

Wiele różnych wyzwań czekać będzie na nich na pl. Przyjaźni, który w dniach 13-14 lipca zamieni się w iście kosmiczną i artystyczną przestrzeń.

To tutaj w godz. 12-18 dzieci będą mogły wziąć udział w animacjach, księżycowych plenerach artystycznych, czy poskakać na dmuchańcach. Albo… zbudować z kartonów Słubfurt. W tym czasie rodzice odpoczną na leżakach w strefie chillout…

- Na specjalnym stoisku kreatywnym będzie można złożyć maskotki naszego święta – kogucika i śledzia z kartonu, które następnie będzie można przyozdobić. Będą także specjalne torby do malowania, także z motywem Miejskiego Święta Hanzy - wyjaśnie Tomasz Stefański ze SMOK-a.

Czas na kosmiczne zabawy i animacje został zarezerwowany również na scenie. Jak będą one wyglądały? Przekona się ten, kto przyjdzie na plac Przyjaźni! ZOBACZ HARMONOGRAM

Z ciekawostek, na tej właśnie kosmicznej scenie dwa razy, w sobotę o 13.15, a w niedzielę o 13.30 wystąpi Eetu Lampi - iluzjonista z Finlandii.

Wesołe miasteczko

Obowiązkową pozycją Miejskiego Święta Hanzy jest wesołe miasteczko i słynny diabelski młyn we Frankfurcie nad Odrą. Oprócz niego na Brunnenplatz (kilkaset metrów w lewo od granicy) staną rozmaite karuzele, zjeżdżalnie, trampoliny i strzelnice.

Wesołe miasteczko będze czynne codziennie od czwartku do soboty od 10 rano aż do 1 w nocy. Jedyne w niedzielę zamknie się nieco wcześniej, bo o 21.

Wesołe miasteczko

Park linowy

W Parku Kleista we Frankfurcie już można skorzystać z innego rodzaju rozrywki. Już od 6 lipca działa tam mobilny park linowy, zabezpieczony przez wykwalifikowanych trenerów.

Wspinaczka w takim parku dostarcza nie tylko radości, ale także adrenaliny! Park będzie otwarty codziennie do 12 lipca w godz. 10-13 i 14-18. Wstęp wolny.

Aleja życzeń

Jak co roku Bischofstrasse we Frankfurcie zamieni się w Aleję Życzeń, za sprawą kartek przygotowanych przez dzieci i zawieszonych na drzewach. Będzie można nią spacerować już od 12 lipca od godz. 18.

Pierwsza pomoc na moście

W sobotę 13 lipca od godz. 15 najmłodsi będą mogli wziąć udział w akcji „Każdy może zostać bohaterem”. Jest kierowana głownie do dzieci w wieku 6-14 lat. A czego dotyczy? Wszyscy razem, na specjalnych fantomach pokażą, że udzielanie pierwszej pomocy jest dziecinnie proste! Jak to zrobić - dowiedzą się na miejscu.

Udział jest bezpłatny, ale należy się wcześniej zgłosić: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Dzieci Hanza

Oprócz tego najmłodsi, podobnie jak nieco starsi, z pewnością chętnie będą korzystać z innych atrakcji, bawić się na koncertach czy zajadać lodami, goframi i smakołykami z food trucków.

To już niedługo!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama