Słubice: 14 listopada 2019   |   Imieniny: Laura, Emil, Wawrzyniec
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Będzie kolejna ścieżka rowerowa - tym razem od Nowego Lubusza do granicy z gminą Górzyca
reklama
reklama

Będzie kolejna ścieżka rowerowa - tym razem od Nowego Lubusza do granicy z gminą Górzyca

Gmina Słubice rozstrzygnęła przetarg na wybudowanie 7 km ścieżki rowerowej na koronie wału. Nowa ścieżka będzie prowadzić od wiaty dla rowerzystów, która znajduje się za Nowym Lubuszem do granicy z gminą Górzyca.

rower odra

To dobra informacja dla rowerzystów – po zrealizowaniu tej inwestycji będzie można wsiąść na rower w centrum Słubic i po przejechaniu ok. 16 km dojechać ścieżkami rowerowymi w okolice Pamięcina.

To kolejny odcinek trasy rowerowej na koronie wału. W ubiegłym roku z gminnego budżetu została sfinansowana budowa ponad 2 km ścieżki, prowadzącej od Nowego Lubusza do wiaty dla rowerzystów, naprzeciwko Lebus. Dalej wygodna droga się kończyła. Teraz to się zmieni.

Przetarg na realizację tej inwestycji wygrała słubicka firma Eurokop Invest. Inwestycja ma być gotowa do połowy października. Wartość zadania to 2,5 mln zł. Jak udało nam się dowiedzieć, nawierzchnia budowanej ścieżki będzie asfaltowa.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama