Słubice: 24 stycznia 2020   |   Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Droga z Nowych Biskupic do Rzepina coraz bliżej – umowy podpisane, ruszył przetarg
reklama
reklama

Droga z Nowych Biskupic do Rzepina coraz bliżej – umowy podpisane, ruszył przetarg

Coraz bliżej do remontu drogi z Nowych Biskupic do Rzepina. Najpierw starosta podpisał z gminami Słubice i Rzepin umowy na dofinansowanie remontu, a później został ogłoszony przetarg. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pod koniec lipca poznamy wykonawcę, a po wyremontowanej drodze będzie można jechać na początku przyszłego roku.

spotkanie droga_rzepin

1 lipca na odcinku drogi między Rzepinem a Nowymi Biskupicami spotkali się starosta Leszek Bajon oraz włodarze Słubic i Rzepina: Mariusz Olejniczak i Sławomir Dudzis. Towarzyszył im członek zarządu województwa Marcin Jabłoński - który jako poprzedni starosta słubicki rozpoczął realizację projektu na tę właśnie inwestycję.

Tego samego dnia podpisano stosowne dokumenty. Na mocy umów każda z gmin (Słubice i Rzepin) dołoży po 1 mln zł do budowy nowej drogi. Całkowita wartość projektu realizowanego przez powiat słubicki wynosi 5,1 mln euro. Dofinansowanie ze środków INTERREG V 2014-2020 wynosi 2 mln euro.

Przypomnijmy, remontu doczekają się dwie drogi - po stronie polskiej blisko 9-kilometrowy odcinek drogi powiatowej nr 1254F z Nowych Biskupic do Rzepina, a po stronie niemieckiej droga nr K6755 o długości 3,7 km (partnerem projektu jest też powiat Odra-Szprewa). W ramach modernizacji powstanie również ścieżka rowerowa z Gajca do Rzepina.

droga rzepin

Podpisanie umów było ostatnim krokiem przed ogłoszeniem przetargu. Ten ruszył 2 lipca. Dokumentacja znajduje się na stronie BIP słubickiego starostwa. ZOBACZ

Czas na złożenie ofert mija 18 lipca. Starostwo powiatowe zapowiada, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, odnowioną drogą z Nowych Biskupic do Rzepina będzie można jechać już na początku przyszłego roku.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama