Słubice: 25 stycznia 2020   |   Imieniny: Tatiana, Paweł, Miłosz
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Boże Ciało 2019 – plan procesji i organizacja ruchu
reklama
reklama

Boże Ciało 2019 – plan procesji i organizacja ruchu

W tym roku uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej przypada 20 czerwca. Tradycyjnie, przez miasto przejdzie procesja.  Uwaga kierowcy, niektóre ulice będą wyłączone z ruchu przez ok. 2 godziny.

Boże Ciało

Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie nazywanego Bożym Ciałem, rozpoczną się uroczystą mszą św. odprawioną w kościele NMP Królowej Polski o godz. 10:30. Po niej, około 11:30, rozpocznie się uroczysta procesja.

Którędy procesja?

Prowadzić ona będzie ulicami: Kościuszki, Konopnickiej, Podchorążych, przejdzie przez Plac Wolności, Plac Bohaterów, Piłsudskiego i Wojska Polskiego. Wierni po drodze będą zatrzymywać się przy czterech ołtarzach przygotowanych na terenie miasta.

Procesja zakończy się w kościele Ducha Świętego. Na jej zakończenie będzie również odprawiona msza św. dla tych, którzy nie uczestniczyli jeszcze w Eucharystii.

Utrudnienia w ruchu

Ulice, którymi przejdą wierni, będą wyłączone z ruchu w godz. 11.30-13.30. Kierowcy wybierający się o tej porze do centrum Słubic powinni liczyć się z utrudnieniami i koniecznością tymczasowych objazdów.

Procesja

Dokładna trasa, wraz ze stacjami i organizacją ruchu, została zaznaczona na mapce przygotowanej przez słubicką Straż Miejską. ZOBACZ MAPĘ

Pozostałe msze

Pozostałe msze św. w kościele NMP godz. 7:30, 9:00, 18:00. Od piątku przez całą Oktawę Bożego Ciała – po mszy wieczornej procesja eucharystyczna wokół kościoła.

Msze św. w kościele Ducha Św. zaplanowano o godz. 7:30, 09:00 i 19:00.

Na wioskach msze św. odbędą się wg następującego porządku: Stare Biskupice 8:45, Drzecin 9:00, Rybocice 9:00, Lisów 10:00, Kunowice 10:00.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama