Słubice: 22 listopada 2019   |   Imieniny: Cecylia, Jonatan, Stefan
reklama
reklama

W SOSW świętowali z książkami

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Słubicach aktywnie włączył się w tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. I to jak! Nauczyciele przeczytali uczniom aż 37 książek lub fragmentów! A biblioteka szkolna zorganizowała akcję bookcrossingu – podczas której każdy mógł wymienić się ulubionymi lekturami.

czytanie sosw_1

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Jej inicjatorem jest Fundacja „ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

W tym roku wydarzenie trwało od 1 do 9 czerwca, a patronowało mu hasło: „Wychowanie przez sport i czytanie”. A to dlatego, że – jak podkreślają pomysłodawcy – w dzisiejszym świecie mistrz sportu powinien być także człowiekiem oczytanym i wykształconym.

Okazji do wspólnego, głośnego czytania nie brakowało. W słubickim SOSW koordynatorką akcji była Maria Wałach. Prowadzona przez nią biblioteka zorganizowała akcję „Kwadrans z książką”. Polegała ona na tym, że każdego dnia nauczyciele czytali dzieciom wybrane przez siebie książki.

Czytali wszędzie - podczas zajęć lekcyjnych, pozalekcyjnych, terapeutycznych, bibliotecznych i w oddziałach przedszkolnych. W akcji wzięło udział 10 nauczycieli, którzy w ciągu tygodnia przeczytali wspólnie aż 37 książek – w całości lub we fragmentach.

czytanie sosw_2

To jednak nie koniec czytelniczych atrakcji. 12 czerwca, w Ogólnopolskim Dniu Wolnych Książek, biblioteka szkolna zaprosiła wszystkich do wzięcia udziału w bookcrossingu.

- Idea nieodpłatnego przekazywania książek, pozostawiania w miejscach publicznych daje szansę tym, których nie stać na zakup wymarzonej książki, ułatwia nawiązywanie kontaktów, inicjuje rozmowy i dyskusje – wyjaśnia M. Wałach.

Dlatego uczniowie, ale także nauczyciele i rodzice mogli przynieść książki do wymiany i „przekazania dalej”. Powędrują one następnie do kolejnych instytucji, m.in. do Starostwa Powiatowego. Wszystko po to, żeby zachęcić wszystkich do sięgania po książki podczas zbliżających się wakacji.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama