Słubice: 22 listopada 2019   |   Imieniny: Cecylia, Jonatan, Stefan
reklama
reklama

Mali leśnicy odwiedzą Długoszyn

Kolejne spotkanie Akademii Małego Leśnika będzie miało charakter wyjazdowy. Uczestnicy odwiedzą Długoszyn, gdzie wezmą udział w warsztatach ekologicznych. Już można się zapisywać – ilość miejsc ograniczona!

Akademia Małego Leśnika

24 czerwca uczestnicy Akademii Małego Leśnika udadzą się na warsztaty ekologiczno-recyklingowe oraz zwiedzą CZG-12 w Długoszynie.

Celowy Związek Gmin CZG-12 zajmuje się m.in. gospodarką odpadami, edukacją, wprowadzeniem segregacji “u źródła”, czy rekultywacją starych gminnych wysypisk. Właśnie o tym będą opowiadać jego pracownicy uczestnikom rzepińskiej akademii. Oprócz warsztatów i zajęć z animatorem, będą mieli oni okazję także zwiedzić sam zakład i sortownię.

Oczywiście, uczestnicy zajęć obowiązkowo powinni zabrać ze sobą swoje indeksiki, aby otrzymać „zaliczenie” z odbytych zajęć.

To kolejne spotkanie akademii, która jest wspólnym projektem edukacyjnym rzepińskiego nadleśnictwa, Koła Regionalistów w Rzepinie, Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie oraz Technikum Leśnego w Starościnie. Jej pomysłodawcą oraz koordynatorem jest historyk i regionalista Damian Utracki.

To właśnie D. Utracki prowadzi zapisy na wyjazd (tel. 608 750 175). Ilość miejsc jest ograniczona. Warunkiem uczestnictwa jest przekazanie zgody/oświadczenia na udział dziecka przez rodzica/opiekuna. Wyjazd odbędzie się autokarem.

POBIERZ FORMULARZ
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama