Słubice: 13 listopada 2019   |   Imieniny: Arkadia, Mikołaj, Stanisław
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Anna Gibała-Łazdowska z nagrodą Warsaw Photography Awards za "Portret Ewy"
reklama
reklama

Anna Gibała-Łazdowska z nagrodą Warsaw Photography Awards za "Portret Ewy"

Anna Gibała-Łazdowska to fotografka, której prace zna i docenia wielu słubiczan. Ale nie tylko. Na jej talencie i umiejętnościach poznali się także jurorzy prestiżowego konkursu Warsaw Photography Awards „Portret” przyznając jej wyróżnienie.

gibala portret_1

O dorobku i sukcesach Anna Gibały-Łazdowskiej mieliśmy okazję pisać już niejeden raz. Tym razem słubiczanka wzięła udział w I edycji konkursu Warsaw Photography Awards poświęconego portretom, do czego namówiła ją inna słubicka fotografka Katarzyna Horoszkiewicz.

Na konkurs wpłynęło blisko 1000 prac! Jej autorami byli zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści zajmujący się fotografią zawodowo. - Wśród fotografii, które do niego zgłoszono, pojawiło się wiele wspaniałych kadrów, a także nazwisk ludzi, których podziwiam, jak Radosław Pujan czy Agnieszka Lorek. Konkurencja była ogromna, a kryteria wyboru portretów są zawsze wielką niewiadomą – opowiada A. Gibała-Łazdowska.

Spośród bliska tysiąca zdjęć jurorzy wybrali finałową dziesiątkę. I w tym gronie znalazła się praca słubiczanki zatytułowana „Portret Ewy”. Co przedstawia fotografia?

- Ewa to jedna z moich ulubionych modelek, którą zauważyłam już jak miała 6 lat. Ma w sobie to „coś”. Nasze sesje nie są łatwe, bo paradoksalnie Ewa… nie lubi obiektywu – opowiada fotografka. – A samo zdjęcie nie jest „ładne”. Nie brak w nim niedoskonałości, cieni. Nie jest też proste w odbiorze. Podczas ogłoszenia wyników usłyszałam, że portret jest prawdziwy. To dla mnie bardzo motywujące – dodaje.

gibala portret_2

Jak sama podkreśla, w fotografii stara się przede wszystkim robić swoje i nie podążać za tym co jest aktualnie modne. Zajmuje się głównie fotografią sensualną kobiet, uwielbia proste, czarno-białe portrety, często smutne i niepokojące. A inspiracje czerpie z mody, tańca oraz podróży.

- Ostatnio bardziej zaczęłam się skupiać na artystycznym aspekcie fotografii niż zawodowym. To taka próba sprawdzenia się w rzeczywistości fotograficznej podążającej za trendami zarówno w stylu, jak i obróbce. Nie jest to łatwe, gdy z każdej strony jesteśmy atakowani "ładnymi obrazkami" – podkreśla słubiczanka.

A co może poradzić tym, którzy zaczynają przygodę z fotografią i szukają sposobu na jak najlepsze zdjęcie? - Portret nie jest łatwą sprawą. Trzeba poszukać piękna w osobie fotografowanej, zauważyć detale i skupić się na jednym ujęciu – radzi A. Gibała-Łazdowska.

Wręczenie nagród za konkurs odbyło się 10 czerwca w Klubie Skandal w Warszawie. A już od 1 lipca fotografię Anny Gibały-Łazdowskiej będzie można oglądać podczas wystawy pokonkursowej "Portretownia" w Zielonej Górze.

Wszystkie nagrodzona prace dostępne są na stronie:
www.facebook.com/warsawphotographyawards
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama