Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

Golice bawiły się na Festynie Rodzinnym (foto)

Hasło tegorocznego festynu brzmiało: rodzina to zgrana drużyna. Okazało się, że golickie rodziny faktycznie są zgrane i potrafią się razem dobrze bawić!

Festyn Golice

Festyn odbył się przy Szkole Podstawowej w Golicach. Do jego organizacji włączyło się kilka instytucji: gmina Słubice, sołectwo Golice, Ochotnicza Straż Pożarna w Golicach oraz stowarzyszenie „Jesteśmy razem”, działające przy szkole. - Dzięki takiej drużynowej współpracy, można nawet powiedzieć, że rodzinnej, udało się zapewnić wiele niezapomnianych wrażeń – podkreśla Elżbieta Mierzejewska z SP w Golicach.

Wspólną zabawę rozpoczęli najmłodsi, czyli przedszkolaki. Zaprezentowali swoje talenty – zaśpiewali i zatańczyli dla rodziców i dziadków, którym ich popisy sprawiły wiele przyjemności.

Po nich efekty swojej pracy zaprezentowali uczniowie z dwóch kółek: „Poznaj mowę sąsiada” oraz kółka teatralnego. Najpierw zaśpiewali barwną piosenkę po niemiecku, a później pokazali zabawny skecz. Rozśmieszył on zwłaszcza mamy, ponieważ pokazał w humorystyczny sposób wizytę z niemowlęciem w parku…

Nie tylko oni pokazali, jakie mają talenty. W dalszej części festynu zaprezentowały je prawie wszystkie klasy. I wszystkie dzieci zasłużyły na oklaski.

Na zakończenie części artystycznej wystąpiła gwiazda wieczoru: Elżbieta Samosiuk, absolwentka golickiej podstawówki, obecnie studentka wydziału muzyki. Jak przyznaje E. Mierzejewska, jej mini koncert bardzo podobał się oglądającym, a nogi same rwały się do tańca!

Golice

Kolejne atrakcje czekały na boisku. To tu do akcji szykowali się mali strażacy – grupa działająca pod opieką druhów z OSP Golice. Najpierw młodsi, a potem starsi pokazali, że wiele już wiedzą o strażackim rzemiośle. Obie grupy dzielnie gasiły pożar i udzielały ofiarom pierwszej pomocy. Zebrali wiele oklasków od publiczności – wśród gości podziwiających ich umiejętności był m.in. burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak.

Goście chętnie oglądali również pokaz pamiątek rodzinnych „Skąd nasz ród” i prezentacje absolwentów urodzonych w 1989 roku, czyli w roku pierwszych, częściowo wolnych wyborów.

Nie brakowało oczywiście okazji do zabawy! Chętni mogli wziąć udział w konkursie na ekologicznego stworka kosmicznego, namalować siebie szczęśliwego na wielkim arkuszu, zagrać w dwa ognie, czy poskakać i zjeżdżać na wielkim dmuchańcu. Można było również sfotografować się w kwiecistej ramie, efekty będzie można podziwiać podczas kolejnej imprezy, którą będzie Dzień Seniora.

Z przebiegu imprezy bardzo zadowoleni byli dyrektor szkoły Teresa Wieczorek-Kudryk oraz sołtys Rafał Mazurek. - Dziękujemy rodzicom i wszystkim przyjaciołom za wsparcie i pyszne ciasta, a gościom za przybycie na festyn. I oczywiście zapraszamy na kolejne golickie wydarzenia – podsumowali. Poniżej fotorelacja udostępniona naszej redakcji przez E. Mierzejewską.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama