Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

Birety poszybowały w górę po raz 20

Birety poszybowały w górę! Kolejny rocznik absolwentów Collegium Polonicum opuścił mury Collegium Polonicum - po to, aby "ruszyć w świat realizacji swoich marzeń i celów". Absolutorium odbyło się 7 czerwca - już po raz 20 w historii słubickiej uczelni.

absolutorium2019

W wydarzeniu wzięły władze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, zaproszeni goście oraz rodziny studentów. W tym roku zakończenie studiów świętowali absolwenci polsko-niemieckich studiów prawniczych i filologii germańskiej.

- Wkrótce przejdziecie na „drugą stronę mocy”, uzyskacie tytuł absolwenta UAM i EU Viadrina. Odbierzecie dyplom i dołączycie do grona około 280 tys. osób, które przez minione 100 lat ukończyły studia na UAM – powiedział do zebranych prof. UAM dr hab. Tadeusz Wallas, prorektor UAM. W tej liczbie ponad 3500 osób, to studenci Collegium Polonicum.

Ukończenia studiów gratulowała również wiceprezydent Viadriny Janine Nuyken i dr Krzysztof Wojciechowski, dyrektor administracyjny CP.  Słowa refleksji skierował do absolwentów prof. zw. dr hab. Roman Budzinowski, dziekan wydziału prawa UAM.

- Czy potrafiliście państwo należycie wykorzystać możliwości studiowania, które nie były łatwe? Bo studiowaliście państwo prawo polskie i niemieckie. Drugie pytanie skierowane do nas jako do nauczających, czy potrafiliśmy wpić wam wiedze, umiejętności, wskazać uniwersalne wartości? Jeśli nasze i wasze odpowiedzi okażą się zbieżne, są państwo studia dobrze przygotowani do życia we współczesnym świecie – podkreślił prof. R. Budzinowski.

absolutorium2019 2

Dziekan podziękował także rodzicom absolwentów. Podkreślił, że okres studiów determinuje całe przyszłe życie, nie tylko zawodowe. I życzył młodym ludziom wszystkiego najlepszego w życiu osobistym - realizacji marzeń i spełnienia oczekiwań najbliższych. A w życiu zawodowym sensownej, społecznie użytecznej pracy dla innych, dla dobra wspólnego, pracy godziwie wynagradzanej.

Podczas uroczystości wyróżniający się studenci otrzymali nagrody za wyniki w nauce oraz aktywną działalność na rzecz uczelni. A na koniec - tego symbolu oczywiście nie mogło zabraknąć - wspólnie podrzucili w górę birety, na znak szczęśliwego ukończenia studiów i początku nowej drogi zawodowej.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Collegium Polonicum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama