Słubice: 24 stycznia 2020   |   Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Szkoła Językowa Diament w nowej odsłonie. Poprowadzi ją Stowarzyszenie po PROstu
reklama
reklama

Szkoła Językowa Diament w nowej odsłonie. Poprowadzi ją Stowarzyszenie po PROstu

W poniedziałek na żywo udostępnialiśmy wam konferencję prasową, na której szefowe obu placówek – Olga Wilczyńska oraz Joanna Sierżant-Rekret wyjaśniały o co chodzi w przejęciu. Dziś kolejna porcja informacji.

diament konferencja

O tym, że szkołę czekają zmiany, mówiło się już od dawna. Dodajmy, że mówiło nie do końca prawdziwe rzeczy. Dlatego obie panie postanowiły sprawę dokładnie wyjaśnić.

- Dobiega właśnie końca 11 rok szkolny w naszej szkole. Mój 11 rok jako właścicielki. Teraz czas na zmiany – mówi Olga Wilczyńska, założycielka Diamenta.

NIe znaczy to, że dotychczasowi (i przyszli) uczniowie mają się czego bać. Wbrew przeciwnie. – Szkoła trafia w dobre ręce, najlepsze jakie mogłam sobie wyobrazić, a mianowicie pod skrzydła stowarzyszenia, które mieści się po sąsiedzku, stowarzyszenia po PROstu – dodaje.

Jak przekonuje O. Wilczyńska, szkoła nadal będzie działać i wspierać dzieciaki ze Słubic w językowej edukacji. Wielu może być zaskoczonych tym, że to właśnie ta organizacja przejmuje szkołę, ale nie każdy pamięta, że stowarzyszenie 9 lat temu zaczynało właśnie od… nauczania języków obcych!

- Dla nas to będzie swojego rodzaju klamra, fajnie spinająca obecny kierunek rozwoju z początkiem działalności – wyjaśnia J. Sierżant-Rekret. - Będzie także sporym wyzwaniem, bo przecież szkoła ma uznaną markę i spore grono uczniów - dodaje.

Oficjalnie Szkoła Językowa Diament będzie prowadzona przez Stowarzyszenie po PROstu od nowego roku szkolnego, czyli września 2019. Co ważne, dochód z zajęć będzie przeznaczany na cele statutowe stowarzyszenie, czyli na pomoc potrzebującym i niepełnosprawnym. A tych pod pieczą po PROstu jest całkiem sporo, o czym nieraz pisaliśmy na naszych łamach.

Chętni na naukę języka, zajęcia z robotyki czy też na półkolonie mogą cały czas się zgłaszać. Wszelkie informacje i dane kontaktowe można znaleźć na stronie www.diamentszkola.pl.

Zapis całej konferencji prasowej poniżej.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama