Słubice: 12 listopada 2019   |   Imieniny: Renata, Witold, Konrad
reklama
reklama

Zgubił prawko, więc używał fałszywego

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka zatrzymali obywatela Rosji, który pokazał im fałszywe prawo jazdy. Tłumaczył, że swoje zgubił. Oprócz tego w portfelu miał marihuanę.

rosyjskie prawko

27 maja na autostradzie A2 pogranicznicy zatrzymali do kontroli Rosjanina jadącego do Polski. Kierowca pokazał im rosyjskie prawo jazdy, które jednak wzbudziło wątpliwości funkcjonariuszy.

- Po dokładnym sprawdzeniu kwestionowanego prawa jazdy okazało się, że wątpliwości funkcjonariuszy były uzasadnione. Prawo jazdy było podrobione na wzór oryginalnego – informuje Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

41-letni Rosjanin tłumaczył, że używa takiego, ponieważ swój dokument… zgubił. To nie wszystko, co miał na sumieniu. Podczas przeszukania pogranicznicy znaleźli w jego portfelu woreczek z marihuaną.

Rosjanin został zatrzymany. Usłyszał dwa zarzuty: posługiwania się jako autentycznym podrobionym rosyjskim prawem jazdy i przywozu środków odurzających. Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze – musi zapłacić 2 tys. zł grzywny.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama