Słubice: 14 listopada 2019   |   Imieniny: Laura, Emil, Wawrzyniec
reklama
reklama

Kunowiczanie bawili się na Dniu Rodziny (foto)

Sezon na imprezy otwarty! Rozpoczął go festyn w Kunowicach. Mieszkańcy spotkali się na dorocznym „Dniu Rodziny”. Po raz pierwszy zorganizowali go wspólnie nowa rada sołecka i niedawno wybrany sołtys Paweł Sokołowski.

Dzień Rodziny Kunowice

Kolorowa i wesoła impreza odbyła się w przeddzień Dnia Matki, 25 maja. Mieszkańców Kunowic przyciągnęła na nią nie tylko ładna pogoda, ale również zapach kiełbasy z grilla i odgłosy dobrej zabawy. Na odwiedzenie festynu skusili się także włodarze gminy - burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak, jego zastępczyni Adrianna Dydyna-Marycka oraz szef rady Grzegorz Cholewczyński.

Na placu przed świetlicą na gości czekało wiele atrakcji. Fundacja Grupy Pomagamy przygotowała gry, zabawy, animacje, w których chętnie brały udział nie tylko dzieci. Było przeciąganie liny, wyścigi – i wiele innych pomysłowych konkurencji.

Oprócz tego ten, kto chciał, mógł zmienić kolor włosów np. na czerwony (z tej możliwości skorzystał m.in. sam sołtys), zrobić własną przypinkę, a na deser uraczyć się watą cukrową. Nie brakowało i innych rozkoszy dla podniebienia, zarówno tych z grilla, jak i na słodko.

Dzieci spalały nadmiar energii i kalorii na dmuchańcach, ale nie tylko skakały i zjeżdżały – co odważniejsi próbowali „ujeżdżać byka”. Dmuchańce wystawiło „po sąsiedzku” Rodzinne Centrum Rozrywki Uśmiechnięta Planeta. Jak zawsze na festynach, popularnością cieszył się sprzęt, który przywieźli ze sobą strażacy z OSP.

dzień rodziny Kunowice

Jak ocenia imprezę sołtys Paweł Sokołowski? Podkreśla, że integracja mieszkańców jest bardzo ważna, a na festynie można spotkać się, porozmawiać o wszystkim, a dzieci bawią się razem. – Takich okazji do spotkań powinno być jak najwięcej – uważa.

Nie byłoby jednak tak udanego festynu, gdy nie pomoc sponsorów i samych mieszkańców. Ci nie próżnowali i dwa dni wcześniej wzięli udział w „czynie społecznym”, w ramach którego posprzątali teren przy świetlicy i pomalowali płot.

A dla wspomnianej wcześniej Fundacji Grupy Pomagamy kunowicki festyn był „rozgrzewką” przed festynem z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 2 czerwca na boisku byłego „Rolniczaka” (start o godz. 14). Więcej o festynie w naszej zapowiedzi – ZOBACZ.

A jak bylo w Kunowicach? Zapraszamy do fotorelacji udostępnionej przez organizatorów.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama