Słubice: 24 stycznia 2020   |   Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
reklama
reklama

West is the best? Nasz region w twoim smartfonie

Pogoda nareszcie zachęca do spacerów i wychodzenia z domu. A jeśli zastanawiacie się, jak spędzić weekend lub popołudnie, podpowie wam nowa aplikacja: „West is the best”. To przewodnik, który prowadzi przez dwanaście atrakcyjnych turystycznie regionów Polski zachodniej, w tym przez nasze okolice.

west is_the_best

Aplikacja „West is the best” powstała dzięki współpracy 12 Lokalnych Grup Działania, wśród nich jest mająca siedzibę w Górzycy Zielona Dolina Odry i Warty. Program pełni rolę lokalnego, mobilnego przewodnika, który podpowiada, co warto zobaczyć i zwiedzić w okolicy. Zawiera zarówno zabytki, jak i miejsca atrakcyjne pod względem przyrodniczym – te bardziej i te mniej znane

Do młyna czy do bunkra?

Na „dzień dobry” w aplikacji użytkowników witają urokliwe zdjęcia najpiękniejszych zakątków zachodniej Polski. A potem program daje m.in. możliwość wyboru różnych tras zwiedzania: rowerowych, pieszych, samochodowych czy edukacyjnych oraz miejsc, m.in. zabytków, pomników, kościołów, ale także lokalnego rzemiosła, agroturystyki, czy gastronomii. Podpowiada również szlaki kajakowe.

- Jako mieszkaniec tego regionu możesz poznać swoją okolicę, gwarantuję, ze co najmniej kilka rzeczy każdego zaskoczy, teren jest dobrze rozpoznany przez lokalnych historyków i przyrodników, znających takie zakamarki, które nie wszyscy mogą kojarzyć – mówi Karol Duer z LGD Zielona Dolina Odry i Warty. W naszym rejonie, który w aplikacji nosi nazwę „Lubuski przełom Odry” udało się ich znaleźć ok. 130 – i lista będzie jeszcze uzupełniana.

west is_the_best_th

Zwiedzanie z telefonem

Aplikacja "Est is the best" jest sprzężona z GPS, więc nie tylko pokaże zdjęcie i opis atrakcji, ale również może do niej poprowadzić. Działa zarówno offline, jak i online.

Z programem można również udać się nieco dalej: zwiedzić m.in. Pobrzeże Szczecińskie, Pojezierze Myśliborskie, Pojezierze Drawskie i Wałeckie, Równinę Pyrzycko-Stargardzką, Pojezierze Dobiegniewskie i Łagowskie, Łużyce Dolne, Lubuski Przełom Odry, Dolinę Środkowej Odry i Dolnego Bobru, Wał Zielonogórski i Kotlinę Kargowską, Dolinę Obry, Pojezierze Poznańskie i Pojezierze Sławskie.

Łącznie znajduje się w niej prawie 5 tys. obiektów w różnych kategoriach, ok. 8 tys. km tras tworzących ponad 300 szlaków oraz ponad 8 tys. barwnych zdjęć. Jak podkreśla K. Duer, w zdecydowanej większość są to miejsca ogólnodostępne.

Ciekawi? Więcej można dowiedzieć się na stronie: westisthebest.pl.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama