Słubice: 21 września 2019   |   Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Wiosna Roberta Biedronia zwycięzcą prawyborów europejskich w słubickim ogólniaku
reklama
reklama

Wiosna Roberta Biedronia zwycięzcą prawyborów europejskich w słubickim ogólniaku

Choć wielu z nich nie ma jeszcze praw wyborczych, mogli na własnej skórze przekonać się, jak to jest głosować w wyborach. Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Słubicach wzięła udział w prawyborach do Parlamentu Europejskiego.

wybory PE_ogolniak

Szkolne prawybory odbyły się 22 maja. Na długiej przerwie uczniowie zgłaszali się do komisji wyborczej, pobierali karty do głosowania i wrzucali glosy do specjalnie przygotowanej urny wyborczej. Dzięki wsparciu Słubicko - Frankfurckiego Centrum Kooperacji na sali nie zabrakło flag Unii Europejskiej i ulotek.

Młodzi wyborcy oddawali głos na wybraną partię, na tych samych zasadach co ich starsi znajomi, przyjaciele i krewni będą mogli wybierać już 26 maja podczas prawdziwego głosowania.

Jakie były wyniki? Zwycieżyła Wiosna Roberta Biedronia – partia ta otrzymała 51,06 proc. głosów. Na drugiej lokacie znalazło się Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 17,02 proc., a na trzeciej – Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy, na którą zagłosowało 12,77 proc. wyborców. Kolejne miejsca to: Koalicja Europejska 6,38, Lewica Razem 6,38 oraz Kukiz’15 6,38.

Opiekunem prawyborów była Jolanta Bałdys, nauczyciel historii i WOS.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama