Słubice: 21 września 2019   |   Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
reklama
reklama

Na bułgarskim dowodzie próbował wjechać do Polski

Straż Graniczna ze Świecka zatrzymała koleją osobę, która posługiwała się podrobionym dokumentem. Tym razem był to 33-latek z Tadżykistanu, który fałszywy bułgarski dowód kupił od obywatela Ukrainy. Wracał z autobusem z Berlina do Warszawy.

dowod bulgar

Funkcjonariusze 21 maja kontrolowali osoby podróżujące autokarem relacji Berlin – Warszawa. Jeden z podróżujących okazał im bułgarski dowód osobisty, który okazał się być podróbką.

- W trakcie przesłuchania cudzoziemiec zeznał, że podrobiony dokument kupił w Polsce od obywatela Ukrainy za 170 euro. Bułgarski dowód osobisty został prawdopodobnie wytworzony na terytorium Ukrainy – mówi Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. 33-latek z podrobionym dowodem pojechał do pracy w Berlinie, którą załatwił mu kolega. Złapany został podczas powrotu z Berlina.

Przyznał się do użycia podrobionego dokumentu i dobrowolnie poddał karze - musi zapłacić 600 zł kary grzywny. Do tego na mocy decyzji Komendanta Placówki Straży Granicznej w Świecku musi opuścić terytorium Polski w ciągu 15 dni. Nie wolno mu ponownie wjechać do państw z obszaru Schengen przez rok.

Jak podaje J. Konieczniak, funkcjonariusze NOSG tylko w 2019 roku zatrzymali 33 cudzoziemców, którzy posługiwali się podrobionymi dokumentami.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama