Słubice: 16 czerwca 2019   |   Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Powiat świętuje rocznicę czerwca 89’. Będzie nowy sztandar i medale od starosty
reklama
reklama

Powiat świętuje rocznicę czerwca 89’. Będzie nowy sztandar i medale od starosty

Przed nami powiatowe obchody 30. rocznicy pierwszych, częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 roku. Będą im towarzyszyć dwa wydarzenia. Pierwszym z nich jest przekazanie sztandaru powiatu, a drugim – wręczenie medali przyznanych przez starostę słubickiego „Człowiek w służbie powiatu”.

Powiat słubicki

Rocznicową uroczystość władze powiatu zaplanowały 3 czerwca w murach Collegium Polonicum. Jednym z jej elementów będzie przekazanie sztandaru powiatu słubickiego.

Jak podkreślają przedstawiciele samorządu, jego powstanie to efekt wielu lat starań. Komitet na rzecz ufundowania sztandaru został zawiązany w 2013 roku, jego przewodniczącą jest Kazimiera Jakubowska. Działania komitetu wsparło ok. 30 firm i instytucji, dzięki m.in. ich pomocy udało się zebrać potrzebna kwotę. Jednak przygotowanie sztandaru przesunęło się w czasie ze względu na to, że zmieniły się insygnia powiatu słubickiego.

Sam sztandar to jednak nie wszystko. Tego dnia zostaną również wręczone – i to po raz pierwszy - medale starosty słubickiego „Człowiek w służbie powiatu”. – Mają one na celu uhonorowanie tych mieszkańców i podmiotów z powiatu słubickiego, którzy poprzez swoją aktywność przyczyniają się do rozwoju społeczności lokalnej – wyjaśnia Wojciech Obremski, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Słubicach.

Kandydatów do tego wyróżnienia wskazują członkowie zarządu powiatu, Powiatowej Rady Seniorów i Powiatowej Rady Kobiet. Spośród nich kapituła wybierze trzy osoby, które zostaną uhonorowane medalami.

Uroczystości rozpoczną się 3 czerwca o godz. 15:00. O oprawę artystyczną zadbają uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Słubicach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama