Słubice: 21 sierpnia 2019   |   Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Powiat świętuje rocznicę czerwca 89’. Będzie nowy sztandar i medale od starosty
reklama
reklama

Powiat świętuje rocznicę czerwca 89’. Będzie nowy sztandar i medale od starosty

Przed nami powiatowe obchody 30. rocznicy pierwszych, częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 roku. Będą im towarzyszyć dwa wydarzenia. Pierwszym z nich jest przekazanie sztandaru powiatu, a drugim – wręczenie medali przyznanych przez starostę słubickiego „Człowiek w służbie powiatu”.

Powiat słubicki

Rocznicową uroczystość władze powiatu zaplanowały 3 czerwca w murach Collegium Polonicum. Jednym z jej elementów będzie przekazanie sztandaru powiatu słubickiego.

Jak podkreślają przedstawiciele samorządu, jego powstanie to efekt wielu lat starań. Komitet na rzecz ufundowania sztandaru został zawiązany w 2013 roku, jego przewodniczącą jest Kazimiera Jakubowska. Działania komitetu wsparło ok. 30 firm i instytucji, dzięki m.in. ich pomocy udało się zebrać potrzebna kwotę. Jednak przygotowanie sztandaru przesunęło się w czasie ze względu na to, że zmieniły się insygnia powiatu słubickiego.

Sam sztandar to jednak nie wszystko. Tego dnia zostaną również wręczone – i to po raz pierwszy - medale starosty słubickiego „Człowiek w służbie powiatu”. – Mają one na celu uhonorowanie tych mieszkańców i podmiotów z powiatu słubickiego, którzy poprzez swoją aktywność przyczyniają się do rozwoju społeczności lokalnej – wyjaśnia Wojciech Obremski, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Słubicach.

Kandydatów do tego wyróżnienia wskazują członkowie zarządu powiatu, Powiatowej Rady Seniorów i Powiatowej Rady Kobiet. Spośród nich kapituła wybierze trzy osoby, które zostaną uhonorowane medalami.

Uroczystości rozpoczną się 3 czerwca o godz. 15:00. O oprawę artystyczną zadbają uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Słubicach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama