Słubice: 16 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
reklama

Młodzi ludzie wybierali, gdzie chcą się uczyć

Przed absolwentami szkół podstawowych i gimnazjów coraz bliżej ważna decyzja: którą szkołę średnią wybrać? Odpowiedzi na to pytanie wielu z nich szukało podczas II Powiatowego Festiwalu Zawodów, zorganizowanego przez słubickie starostwo.

festiwal powiat_1

II Powiatowy Festiwal Zawodów odbył się 14 maja w Collegium Polonicum. - Jesteśmy tu po to, aby ułatwić wam wybór dalszej drogi kształcenia. Powiatowe szkoły ponadgimnazjalne mają świetne warunki do nauki – przekonywał młodzież wicestarosta Robert Włodek w imieniu starosty, organizatora wydarzenia.

Młodzi ludzie mogli te słowa sprawdzić – podchodząc do stanowisk szkół, które były przygotowane do udzielania odpowiedzi na ich szczegółowe pytania. Czekali na nich zarówno nauczyciele, jak i uczniowie placówek.

Swoje oferty przedstawiły: Zespół Szkół Licealnych, Zespół Szkół Technicznych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, Uniwersytecki Liceum Ogólnokształcące, a także Technikum Leśnego ze Starościna i Zespół Szkół z Rzepina.

Dzięki takim prezentacjom gimnazjaliści uzyskują w jednym miejscu informacje o szkołach oraz proponowanych przez nie kierunkach kształcenia – wyjaśnia Sylwia Cor, koordynatorka projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Słubickim”, w ramach którego zorganizowano festiwal.

festiwal powiat_2

Na młodzież czekały również wykłady, prelekcje i warsztaty. O swoich zawodach opowiadali przedstawiciele różnych zawodów, m.in. dietetyk, ekonomista, mechanik, prawnik, policjant, spedytor czy informatyk. Uczestnictwo w warsztatach i rozmowa z nimi również mogły pomóc absolwentom w wyborze przyszłego zawodu.

Starostwo powiatowe zapowiada kolejny taki festiwal w przyszłym roku.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama