Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Wzmożone kontrole ITD na autostradzie A2. Efekt? Mandaty na kwotę 10 tys. zł
reklama
reklama

Wzmożone kontrole ITD na autostradzie A2. Efekt? Mandaty na kwotę 10 tys. zł

Pracowity dzień mieli inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wlkp., którzy 6 maja kontrolowali lubuski odcinek autostrady A2. Efekt przeprowadzonej przez nich akcji to zatrzymanie pijanego kierowcy i ujawnienie kilku oszustw na tachografach. I słone mandaty.

kontrola ITD_poniedzialek

Patrole ITD ruszyły w teren jeszcze w nocy, a pierwsze, wyrywkowe kontrole miały miejsce około 3 nad ranem. Przez cały dzień udało się sprawdzić blisko 40 pojazdów. W kilku przypadkach okazało się, że ich kierowcy próbowali ominąć przepisy, głównie dotyczące czasu pracy.

- Jeden z prowadzących ciężarówkę na A2 używał niedozwolonego wyłącznika tachografu. Inny kierowca skontrolowany przez lubuską ITD posługiwał się z kolei magnesem, który zakłócał pracę tachografu. Trzech prowadzących jechało natomiast na cudzych kartach kierowcy, ukrywając tym samym rzeczywisty czas swojej pracy – informuje gorzowska ITD.

Za łamanie przepisów kierowcy zostali ukarani mandatami na łączną kwotę ponad 10 tysięcy złotych. Przewoźnicy także mogą spodziewać się kar w związku z wszczętymi postępowaniami administracyjnymi.

Inspektorzy ujawnili nie tylko problemy z tachografami. Okazało się, że jeden z zatrzymanych kierowców ciężarówki jechał na podwójnym gazie. Badanie trzeźwości wykazało u niego 1,3 promila. Mężczyzna trafił w ręce policji i za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama