Słubice: 22 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
reklama

Gmina wciąż rozważa zakup terminala

W lutym burmistrz Mariusz Olejniczak zadeklarował chęć kupna terminala odpraw celnych w Świecku. Rozmawiał w tej sprawie z wojewodą Władysławem Dajczakiem. Jednak wniosek w tej sprawie jeszcze nie wpłynął do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

wojewoda burmistrz
Czy burmistrz porozumie się z wojewodą w sprawie terminala?

Podczas lutowego spotkania z władzami Słubic wojewoda Władysław Dajczak mówił, że oczekuje od gminy złożenia wniosku o zakup terminala. Zadeklarował, że możliwe byłoby porozumienie w tej sprawie. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Takie pismo nie zostało do tej pory złożone. Dlaczego? O odpowiedź na to pytanie poprosiliśmy Beatę Bielecką, rzecznika Urzędu Miejskiego w Słubicach.

- Gmina nadal jest zainteresowana kupnem terminala, choć jeszcze nie złożyła wniosku. Wynika to ze sprzecznych informacji, które docierały do gminy dotyczących planów budowy terminala przez Niemców. W przyszłym tygodniu będzie to tematem rozmowy burmistrza Mariusza Olejniczaka z nadburmistrzem Frankfurtu Rene Wilke – wyjaśnia B. Bielecka.

Terminalem w imieniu skarbu państwa cały czas administruje powiat słubicki. 5 maja wicestarosta Robert Włodek poinformował, że niemiecki urząd celny przedłuży umowę dzierżawy obiektów w Świecku na kolejne dwa lata (ZOBACZ).

Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama