Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

golarka

Golarka elektryczna – atrybut prawdziwego mężczyzny. Służy nie tylko do golenia twarzy na gładko, ale też na przykład do modelowania brody i wąsów. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze golarki.

Golarka elektryczna czy tradycyjna maszynka do golenia?

Ostatnie lata przyniosły modę na bujny zarost u mężczyzn. Czy to znaczy, że panowie przestali się golić? Oczywiście, że nie! Nie wszyscy mężczyźni zaczęli nosić brody. Nie każdemu jest do twarzy z zarostem, nie wszyscy to lubią. Ponadto, o czym może nie wszyscy pamiętają, broda, nawet najdłuższa, nie eliminuje konieczności pielęgnacji zarostu. O brodę po prostu trzeba dbać, regularnie równać i przycinać. To samo tyczy się wąsów i baczków. Brodaczom najwygodniej będzie korzystać z golarki elektrycznej z wbudowanym trymerem. A co z tymi, którzy wolą być gładko ogoleni? Oni mają większy wybór, jeśli chcą, mogą się golić nawet brzytwą, tyle że… ani to wygodne, ani bezpieczne. Używanie tradycyjnej maszynki zawsze niesie ze sobą ryzyko skaleczenia, a wbrew pozorom, mężczyzna „zacięty przy goleniu” wcale nie jest w oczach kobiet bardziej męski. Golarka elektryczna wygrywa w tym wyścigu. Nie tylko goli bezpiecznie i dokładnie, ale również nie wymaga dostępu do wody. Za jej pomocą można zadbać o codzienną toaletę nawet w leśnej głuszy, pod warunkiem, że uda nam się taką golarkę raz na jakiś czas naładować.

Zobacz: Maszynka do golenia, trymer czyli pielęgnacja w męskim wydaniu 

Funkcje i cechy golarek elektrycznych – na co zwrócić uwagę, przy zakupie

Ruchoma głowica – rzecz niby oczywista, ale nie zawsze. Tymczasem to właśnie dzięki niej można łatwo i dokładnie ogolić nawet trudno dostępne miejsca. Ruchoma głowica ułatwia także golenie wszelkich krzywizn twarzy, okolic brody, nosa, uszu.

Wbudowany trymer – funkcja dla koneserów i mężczyzn, którzy lubią pożądać za modą. Trymer umożliwia golenie zarostu na całej twarzy na ustaloną długość. To właśnie za jego pomocą można stworzyć „trzydniowy” zarost. Trymer przydaje się też do modelowania wąsów i brody.

Gumowana rączka – kolejna cecha niby nieistotna, ale w gruncie rzeczy ważna. Gumowana rączka to gwarancja, że maszynka nie będzie ślizgała się w dłoni, nawet gdy ta będzie mokra. Jeśli mamy zwyczaj golić się pod prysznicem, gumowana rączka jest obowiązkowa. Bez niej możemy mieć problemy z precyzją golenia.

Rodzaj zasilania – jest istotny zwłaszcza wtedy, gdy często podróżujemy. Golarki w większości przypadków mają zasilanie sieciowe lub sieciowo-akumulatorowe. To drugie gwarantuje możliwość skorzystania z golarki wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do prądu.

Wskaźnik ładowania – ważny dla tych, którzy cenią swój czas. Wystarczy zerknąć na golarkę, by wiedzieć, czy akumulator jest naładowany.

Możliwość mycia głowicy pod bieżącą wodą – to cecha dostępna tylko w niektórych modelach golarek. Wygodna, ale nie niezbędna do dokładnego golenia.

Rodzaj golarki a twardość zarostu

Golarki elektryczne dobrze radzą sobie z każdym rodzajem zarostu i jego grubość ani twardość nie ma wpływu na wybór i zakup golarki. Natomiast warto zwrócić uwagę na tempo przyrostu owłosienia twarzy. Mężczyzna, który rano się gładko ogoli, a już w porze obiadowej nie jest zadowolony ze swojego wyglądu, na pewno doceni golarkę z zasilaniem sieciowo-akumulatorowym (np. maszynka do golenia eldom). Dzięki niej w kilka chwil ogoli się nawet w godzinach pracy.

[artykuł partnerski]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.