Słubice: 21 kwietnia 2019   |   Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
reklama
reklama

Krajobraz po bitwie, czyli imprezowy weekend w Rolniczaku… (foto)

Nie po raz pierwszy teren obecnego CKZiU (dawnego Rolniczaka) stał się miejscem do weekendowej zabawy. Tym razem jednak jej uczestnicy ostro przesadzili. O dewastacji szkoły została zawiadomiona policja, która szuka sprawców.

rolniczak dewastacja_2

Resztki jedzenia, porozbijane butelki, mnóstwo śmieci, zniszczona zieleń, a nawet ukradziony sklepowy wózek – taki widok zastał pracowników Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Słubicach dziś rano.

- Sądząc po ogromie bałaganu, w miniony weekend dość spora grupa urządziła sobie tutaj ostrą imprezę – informuje Starostwo Powiatowe w Słubicach. Cała sytuacją oburzona jest dyrektor szkoły Maria Skalniak. – Niestety, to już kolejny raz. Im na dworze robi się cieplej, tym gorzej – opowiada ze smutkiem.

Sam bałagan i śmieci to jednak nie wszystko. Zniszczone zostało także szkolne mienie – uczestnicy imprezy uszkodzili drzwi i wybili szybę w jednym z okien. Wyrwano także elementy oświetlenia. Trwa szacowanie strat.

rolniczak dewastacja_1

Jak podkreśla M. Skalniak, z tego typu problemami szkoła boryka się już od dawna. Ostatnie poważniejsze zdarzenie było w styczniu tego roku. – Nie chcemy jednak zamykać szkoły na cztery spusty. Pozwalamy, aby mieszkańcy i młodzież korzystali z boisk i terenów rekreacyjnych, ale nie w taki sposób – podkreśla.

Sprawa – także nie pierwszy już raz – została zgłoszona na policję, która prowadzi dochodzenie. Szkoła posiada system monitoringu, dlatego śledczy będą analizować zarejestrowane nagrania. Jakie będą efekty? Przekonamy się już niebawem.

Władze szkoły proszą o pomoc również mieszkańców. - Jeśli ktoś coś widział lub słyszał, a także może udzielić informacji o sprawcach, to prosimy o kontakt – apeluje dyrektorka CKZiU.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz protest nauczycieli?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama