Słubice: 21 kwietnia 2019   |   Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Pola Nadziei – po raz pierwszy bez uczniów i kwesty. Organizatorzy liczą na pomoc dorosłych
reklama
reklama

Pola Nadziei – po raz pierwszy bez uczniów i kwesty. Organizatorzy liczą na pomoc dorosłych

To jest piękna, słubicka tradycja – dzieci i młodzież jesienią sadzą żonkile, a wiosną zbierają je i rozdają mieszkańcom Słubic w zamian za datki. W tym roku - ze względu na strajk nauczycieli – akcja Pola Nadziei odbędzie się zupełnie inaczej.

Pola Nadziei 2018

- Pola Nadziei muszą w tym roku obejść się uczniów naszych szkół – taką smutną wiadomość usłyszeliśmy dziś od organizatorów. Nauczyciele strajkują, więc młodzi ludzie nie będą mieli pod czyją opieką przyjść na teren parafii, zebrać kwiaty i ruszyć z nimi w miasto.

Jednak akcja odbędzie się, choć w nieco innym wymiarze. – Ze względu na wyjątkową sytuację zapraszam wszystkich mieszkańców do pomocy – wyjaśnia szef hospicjum Przemysław Szewieliński. - Jak zawsze spotkamy się przy parafialnym ogrodzie, a następnie ruszymy na słubickie ulice i napotykanym przechodniom będziemy rozdawać wiosenne uśmiechy i nasze żonkile - dodaje.

I najważniejsza rzecz – w tym roku nie będzie kwesty do żółtych puszek Hospicjum Domowego św. Wincentego a'Paulo. Kwiatki będą rozdawane za przysłowiowe „dziękuję”.

Pola Nadziei

Akcja odbędzie się 12 kwietnia o godz. 12:00. Miejsce zbiórki: podwórze kościoła NMP Królowej Polski w Słubicach przy ul. 1 Maja.

A poniżej przypomnienie tego, jak było rok temu.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz protest nauczycieli?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama